Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka akademicka > Młodzi, zdolni ze Szczecina…

Młodzi, zdolni ze Szczecina…

Kiedy wszyscy interesują się przeważnie osiągnięciami zawodników i zawodniczek grających na najwyższym poziomie sukcesy tych młodszych, którzy dopiero pukają do drzwi wielkiej kariery schodzą na dalszy plan.

Warto jednak zwrócić na nich uwagę zwłaszcza w aspekcie Mistrzostw Świata 2014, które odbędą się w naszym kraju. To oni już za 6 lat mogą walczyć o miejsce w reprezentacji narodowej. Wielu utalentowanych młodych siatkarzy i siatkarek gra w Uczniowskich Klubach Sportowych, które warto objąć obserwacją.

Jednym z takich klubów jest UKS Błyskawica Szczecin prowadzony przez trenera Edwarda Wojneckiego. Działa on na terenie Szczecina już 11 lat. W między czasie jego wychowankowie jako juniorzy czterokrotnie grali w Półfinałach Mistrzostw Polski, dwukrotnie byli udziałowcami w Finałach Mistrzostw Polski, a w roku 2003 zdobyli brązowy medal w finale MPJ. Wiele sukcesów i medali zostało przez jego wychowanków zdobyte we wszystkich kategoriach tj. młodzików, kadetów i juniorów. W roku 1998 wraz ze Stowarzyszeniem „SALOS” zdobyli w Turynie Mistrzostwo Europy. Aktualnie z rocznika urodzenia 1992 – 1993 utworzono drużynę chłopców. Przy odpowiednim wsparciu z zewnątrz mają oni szansę nawiązać swoimi osiągnięciami do swoich poprzedników, a tym samym podtrzymać piękną tradycję zdobywania medali dla miasta Szczecina. Rocznik 1992 odnotował już na swoim koncie pierwsze osiągnięcia zajmując II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Mini Siatkówki w Drawsku Pomorskim oraz II miejsce w Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego.Pierwsza drużyna UKS Błyskawica czyli kadeci z rocznika 1992 została zgłoszona do Mistrzostw Województwa w kategorii juniorów by w celu podniesienia swoich umiejętności grać ze starszymi siatkarzami. W celu podniesienia umiejętności swoich podopiecznych trener Wojnecki szuka sparingpartnerów wśród drużyn III ligowych. Jego marzeniem jest start drużyny w całym cyklu III ligowych rozgrywek i obecnie klub jest na etapie poszukiwania sponsora, który im to umożliwi. Obecnie pierwszą drużynę UKS Błyskawica tworzą: Marcel Nowak, Arkadiusz Stelmach (libero), Michał Bukowski, Patryk Głodowski, Daniel Zabłocki (kapitan), Piotr Nowak, Michał Żerebecki, Marcin Kasprzyk, Adrian Gąciarski, Łukasz Szaraniec, Patryk Lewandowski, Sławomir Judycki, Piotr Janusz.

Ostatnim sparingpartnerem Błyskawicy była ekipa Energetyka Gryfino. Rozegrano dwa spotkania i oba zakończyły się sukcesem młodych szczecinian w stosunku 3:2 i 3:1. Miałam okazję obejrzeć drugie spotkanie, w którym szczecinianie wykazali się przede wszystkim myśleniem na boisku oraz bardzo wysoką odpornością psychiczną wytrzymując lepiej niż ich dużo starsi i bardziej doświadczeni rywale nerwowe końcówki setów. Zawodnicy UKS popełniali jeszcze sporo błędów, ale rzadko można było zaobserwować u nich grę na tzw. wiwat.

Warto przy okazji wspomnieć,że UKS Błyskawica odnosi już sukcesy na arenie międzynarodowej. We wrześniu wygrał turniej siatkarski rozgrywany w ramach XIII Polsko-Szwedzko-Niemieckiego Festiwalu Młodzieży w Strasburgu. Co roku uczestniczy też w czerwcowym festiwalu siatkówki w Holandii.

Teraz podopiecznych E. Wojneckiego czeka turniej w Jastarni Memoriał Szymka poświęcony pamięci Szymona Szczygielskiego młodego zmarłego w 2005 roku siatkarza. Oprócz Błyskawicy zagrają w nim: Drużyna Szymka, SKS Starogard Gdański, UMKS Białystok, UMKS Kędzierzyn Koźle, NTS Trójka Nakło.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka akademicka

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved