Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Grzegorz Szumielewicz: Na sukces pracuje cała drużyna

Grzegorz Szumielewicz: Na sukces pracuje cała drużyna

fot. archiwum

- Jeszcze się zgrywamy, i nie wszystko funkcjonuje tak dobrze jakbyśmy chcieli - podkreśla Grzegorz Szumielewicz, siatkarz Czarnych Radom, zespołu, który po dwóch kolejkach zajmuje pozycje lidera 4. grupy II ligi.

Tak jak w poprzednim meczu, również i w starciu z Rafako Racibórz byłeś wyróżniającą się postacią zespołu. Niestety, w poczynaniach obydwu zespołów zauważyć można było dużo nerwowości i niedokładności. Czym, Twoim zdaniem, było to spowodowane?

 

Po pierwsze, nie zgodzę się z tym, że tylko ja jestem wyróżniającym się zawodnikiem. Na sukces w dwóch pierwszych meczach sezonu pracowała cała drużyna. Czemu sporo nerwów? Wiadomo, początek meczu, chcieliśmy dobrze zacząć. Później wyglądało to już coraz lepiej. Poza tym nie ma co ukrywać, za nami dopiero dwa pierwsze mecze sezonu, jeszcze się zgrywamy i nie wszystko funkcjonuje tak dobrze jakbyśmy tego chcieli . 

Przed sezonem trenowałeś na pozycji przyjmującego, jednak w ostatniej chwili zostałeś przez trenerów przestawiony na atak. Jak się czujesz w nowej roli?

 

Rzeczywiście, trenowaliśmy od początku ze mną na przyjęciu. Szczerze mówiąc, wolałbym grać na tej pozycji. W ostatniej chwili zostałem przemianowany na atak. Jeśli moja gra po przekątnej z rozgrywającym będzie dobrze się układała, to nie ma problemu, mogę się tylko cieszyć. Potrzebuję jeszcze trochę czasu, aby lepiej zgrać się z Michałem (Doliński, rozgrywający Czarnych – przy. red)) .

 

Jak odnosisz się do pogłosek, że w zespole Jadaru masz wypełnić lukę po Michale Chaberku? Jak przedstawia się sytuacja?

 

Istnieje taka opcja i wchodzi ona w grę. Wszystko zależy od włodarzy Jadaru. Jeśli pojawi się taka możliwość, to na pewno ją przemyślę. Sytuacja ma się wyjaśnić w najbliższych dniach .

 

Rozmawiał Piotr Dobrowolski

źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved