Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Asian Cup: Chiny i Korea Płd. w finale

Asian Cup: Chiny i Korea Płd. w finale

Siatkarki z Chin pokonały w półfinale reprezentację Tajlandii 3:0. Takim samym rezultatem zakończył się drugi półfinałowy pojedynek pomiędzy Koreą Południową a Japonią, w którym górą były Koreanki. O złoto zagrają zatem Chinki i Koreanki.

W dwóch pierwszych setach spotkania Korei i Japonii bardzo gładko wygrywały Koreanki. Japonki stawiły opór jedynie w trzeciej partii, w której bój o zwycięstwo toczył się na przewagi. Ostatecznie to Koreanki okazały się silniejsze, zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

Skupiliśmy się dziś mocno na grze – powiedział po meczu trener Koreanek, Lee Sung-Hee. – Sądzę, że w końcu moje zawodniczki wyeliminowały własne błędy i odzyskały wysoką formę. Przyznaje, że w finale pewnie będziemy za Chinkami. Przeciwko nim musielibyśmy się dużo mocniej przygotowywać. Ale oczywiście przestudiujemy ich statystyki przed meczem.

W drugim półfinale było zdecydowanie ciekawiej. Wprawdzie Chinki wygrały w trzech setach, ale spotkanie nie było tak jednostronne. W pierwszym secie Tajki walczyły prawie do samego końca. Nie pomogła im nawet publiczność i przegrały do 18. Najbardziej wyrównany był drugi set, w którym o wygranej zadecydowały końcowe akcje. O zwycięstwie Chinek zadecydowało zdecydowanie ich doświadczenie i siła psychiczna. Prowadzenie 2:0 dało Chinkom jeszcze większe siły i w trzecim secie już dominowały, czego rezultatem była wygrana do 14.

W meczach o miejsca 5-8. triumfowały reprezentacje Wietnamu i Tajwanu.