Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Strefowe podsumowanie 3. kolejki Ere Divisie Dames

Strefowe podsumowanie 3. kolejki Ere Divisie Dames

Trzecia kolejka belgijskiej ekstraklasy kobiet nie przyniosła niespodzianek. Komplet punktów zainkasowały faworytki, a przegrane zespoły zdołały wygrać w weekend w sumie dwa sety. Na czele tabeli pozostała ekipa Asterix Kieldrecht.

Obrończynie tytułu mistrzowskiego nie miały żadnego problemu z pokonaniem u siebie 7senses Zandhoven. Do zwycięstwa potrzebowały trzech krótkich setów. Tym samym utrzymały prowadzenie w lidze i są jedną z dwóch drużyn, które nie straciły nawet partii w obecnym sezonie. Ekipa 7senses Zandhoven natomiast z jednym zwycięstwem zajmuje szóste miejsce w tabeli.

Równie gładką przeprawę miały wiceliderki z Charleroi. Pokonały one na wyjeździe Hermes Oostende. Po tym zwycięstwie ekipa Dauphines zajmuje w tabeli drugie miejsce, a siatkarkom Asterix ustępuje jedynie gorszym stosunkiem małych punktów. Już w przyszłym tygodniu tylko jedna z tych drużyn pozostanie niepokonana, gdyż dojdzie do meczu na szczycie. Faworytkami będą obecne mistrzynie, ale niewykluczone że siatkarki z Charleroi pokuszą się o niespodziankę na własnym parkiecie.Trzecie miejsce w lidze mimo tylko dwóch rozegranych spotkań zajmuje VDK Dames. W miniony weekend siatkarki VDK tylko w jednej partii musiała się napracować i rozstrzygnąć set na przewagi, w pozostałych odsłonach ich przewaga nad Datovoc Tongeren była bezdyskusyjna, szczególnie w drugim secie, kiedy to rozgromiły rywalki do 12.

Drugi mecz w sezonie wygrały siatkarki Vlaams Beloftenteam. Tym razem pokonały jednego z outsiderów – VC Oudegem. Jedynie w trzeciej partii gospodynie były w stanie zagrać na wysokim poziomie i wygrały 25:14. Pozostałe odsłony padły łupem przyjezdnych, które po tym meczu zajmują piąte miejsce z sześcioma punktami na koncie. Gospodynie natomiast po trzech spotkaniach mają zerowy dorobek i jeżeli za tydzień ulegną siatkarkom Gea Zoersel, które również nie wygrały jescze meczu, mogą na dłużej zagościć w ogonie tabeli.

W równie złej sytuacji są zawodniczki VC Mosan Yvoir. Co prawda wygrały one pierwszego seta z Riche Michelbele i była to ich pierwsza wygrana partia w sezonie, ale okazało się że póki co ostatnia. Przyjezdne bowiem gładko wygrałyu pozostałe odsłony i wyjechały z kompletem punktów, pozostawiając rywalki na ostatnim miejscu w lidze.

Pauzowała Gea Zoersel

Zobacz również:

Wyniki 3. kolejki oraz tabela Ere Divisie Dames

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved