Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Strefowe podsumowanie 2. kolejki MEVZA

Strefowe podsumowanie 2. kolejki MEVZA

Po drugiej kolejce w Lidze Środkowoeuropejskiej na czele znajdują się ekipy Salonit Anhovo (mężczyźni) i ZOK Rijeka (kobiety). To jednak dopiero początek rozgrywek. Inne ekipy z pewnością nie poddadzą się bez walki.

W ostatniej kolejce tylko węgierski zespół nie wygrał żadnego seta. Siatkarze z klubu Kometa Kaposvar tym razem nie dali zdobyć seta swoim przeciwnikom. Pokonali chorwackich przeciwników w trzech setach, choć nie było to łatwe – w drugim secie musieli walczyć na przewagi.

Mladost Zagrzeb (CRO) – Kometa Kaposvar (HUN) 0:3(20:25, 25:27, 19:25)

Dla pauzującego w zeszłym tygodniu Posojilnica Aich/Dob to nie było udane rozpoczęcie rozgrywek Ligi Środkowoeuropejskiej. Austriacy ulegli w trzech setach mistrzom z Ach Volley. Słowacy byli zdecydowanie lepsi, w każdym secie zwyciężali z dużą przewagą punktową. W tej chwili w tabeli zajmują drugie miejsce; od lidera Salonit Anhovo mają tylko gorszy bilans setów.

Ach Volley (SLO) – Posojilnica Aich/Dob (AUT) 3:0

(25:19, 25:18, 25:20)

Zwycięstwo odniosła również druga słowacka ekipa. Chorwaccy siatkarze po przegraniu dwóch setów nie potrafili już zawalczyć w secie trzecim i przegrali go do 15. Dla siatkarzy Salonit Anhovo jest to drugie zwycięstwo w trzech setach. Dzięki temu Słowacy znaleźli się w tabeli na pierwszym miejscu.

MOK Zagreb (CRO) – Salonit Anhovo (SLO) 0:3

(20:25, 22:25, 15:25)

Pauzowały ekipy: Hypo Tirol (AUT), Aon hotVolleys Wiedeń (AUT), VK Chemes Humenne (SVK).

Zobacz również:

Wyniki i tabela rozgrywek MEVZA mężczyzn


Po zeszłotygodniowej porażce do zera siatkarki Sparkasse Klagenfurt podniosły się i tym razem wygrały bez straty seta z ZOK Osijek. Chorwatki dzielnie walczyły tylko w pierwszym secie. W dwóch kolejnych zdobyły odpowiednio 14 i 17 punktów, dzięki czemu Austriaczki mogły spokojnie grać i być pewne łatwego zwycięstwa.

ZOK Osijek (CRO) – Sparkasse Klagenfurt (AUT) 0:3

(22:25, 14:25, 17:25)

TPV Novo Mesto zaliczyło kolejną porażkę do zera. Również tym razem przewaga przeciwniczek była bardzo wyraźna, szczególnie w drugim secie, którego Słowaczki przegrały do 12. Wprawdzie to dopiero początek ligi i nie wiadomo, co się zdarzy przez najbliższe miesiące, jednak na chwilę obecną siatkarki TPV Novo Mesto są najgorsze w lidze.

Branik Maribor (SLO) – TPV Novo Mesto 3:0 (SLO)

(25:19, 25:12, 25:19)

Drugie zwycięstwo odniosły siatkarki ZOK Rijeka i dzięki temu w tabeli zajęły fotel lidera. W tym spotkaniu nie poszło jednak Chorwatkom tak łatwo jak tydzień temu z TPV Novo Mesto. W pierwszym secie to Słowaczki pierwsze zdobyły 25. punkt. Trzy kolejne sety należały jednak do zwyciężczyń całego spotkania.

ZOK Rijeka (CRO) – Hit Nova Gorica (SLO) 3:1

(20:25, 25:19, 25:21, 25:20)

Pauzowały ekipy: Post Schwechat (AUT), Slavia Bratislava (SVK), VK Bratislava (SVK).

Zobacz również:

Wyniki i tabela rozgrywek MEVZA kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved