Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Rewelacyjny początek sezonu siatkarzy z Hajnówki

Rewelacyjny początek sezonu siatkarzy z Hajnówki

Pierwsze dwie kolejki I ligi siatkówki na pewno nie pokazują jeszcze w pełni sił wszystkich zespołów. Jednak drużynę Pronaru Parkiet Hajnówka już można zaliczyć do grona ekip, które mogą sprawić niejedną niespodziankę.

W pierwszym meczu na inauguracje rozgrywek beniaminek z Hajnówki pokonał u siebie 3:2 Pamapol Wieluń. Co było już sporą niespodzianką. Natomiast wygranie w sobotę i to na wyjeździe z bardzo silnym kadrowo GTPS-em Gorzów Wielkopolski można uznać już nawet za sensację. Tym bardziej że podopieczni Pawła Blomberga pokonali rywali gładko 3:1.

Trzeba pamiętać, ze Wieluń nie jest do końca beniaminkiem. To przecież rezerwy Skry Bełchatów, które przez kilka lat z powodzeniem radziły sobie w pierwszej lidze. Oni byli faworytem meczu z nami, dlatego ciesze sie, ze zwyciężyliśmy – ocenia szkoleniowiec Pronaru Parkietu. – W Gorzowie z kolei jest plejada gwiazd ekstraklasy. GTPS ma nie najlepszy początek, ale to ich problem – dodaje trener Blomberg.Zdaniem szkoleniowca hajnowian o sukcesie jego podopiecznych zadecydowało to, ze są ambitni i tworzą drużynę. – Widać, ze stanowimy zespól. W ekipie panuje fajna atmosfera, a to przekłada sie na wyniki – przyznaje opiekun Podlasian. – Moi zawodnicy są młodymi ludzie, którzy chcą sie uczyć – dodaje.

Początek rozgrywek jest rewelacyjny w wykonaniu naszych siatkarzy – cieszy się Bazyl Stepaniuk, prezes klubu. – Wieluń miał w swym składzie ośmiu zawodników mierzących powyżej dwóch metrów, GTPS pięciu, a mimo to poradziliśmy z nimi [w Pronarze tylko Piotr Niemiec ma dwa metry wzrostu – red.]. W starciach z tak silnymi rywalami liczyliśmy na jakieś punkty, ale że będziemy mieli pięć po dwóch kolejkach, to tego się nie spodziewaliśmy.

Co warte podkreślenia – trener Blomberg mówił, że jego podopieczni w Gorzowie nie zagrali wcale rewelacyjnego meczu.

Gdyby ktoś spojrzał na składy zespołów naszego i z Gorzowa Wielkopolskiego, to pewnie stwierdziłby, że będzie szybkie 3:0 dla przeciwników – mówi Rafał Matusiak, przyjmujący Pronaru. – Ale nazwiska nie grają, trzeba jeszcze stworzyć drużynę, którą my mamy, a GTPS chyba jeszcze nie. Być może rywale mają jakieś kłopoty, jednak to nie nasza sprawa. Zagrywka nie wychodziła już nam tak dobrze jak w pierwszym starciu, a w pozostałych elementach zagraliśmy na równym poziomie i to wystarczyło.

Bardzo dobrze spisali się dwaj atakujący hajnowian Sebastian Wójcik i Marcin Kozioł.

Duże znaczenie miał pierwszy set, gdy objęliśmy prowadzenie 12:3 – mówi Sebastian Wójcik, atakujący hajnowian. – Po takim początku uwierzyliśmy, że możemy z nimi wygrać. Może trochę w przyjęciu byliśmy gorzej dysponowani niż w starciu z Wieluniem, ale piłki dochodziły do rozgrywającego [Konrad Woroniecki – red.]. Ten z kolei rozrzucał je na skrzydła, gdzie dobrze radziliśmy sobie w ataku. Z Gorzowem grało mi się zdecydowanie lepiej niż z Wieluniem, gdyż już nie odczuwałem tak mocno niedawnej kontuzji pleców. Za wcześnie jest jednak jeszcze mówić, na co nas będzie stać w tym sezonie. Ale jeżeli będziemy tak grali, jak w dwóch pierwszych meczach, to jestem pewny, że wygramy najbliższe spotkanie z Avią Świdnik.

Wielkim atutem hajnowskiej drużyny jest fakt, ze zawodnicy w każdym meczu liczą na komplet punktów. Spory wpływ na to miała… degradacja Pronaru Parkietu do niższej klasy rozgrywkowej.

Po spadku zmienił sie skład, myślę, ze na korzyść, wyczyściła się atmosfera. Powstał naprawdę fajny zespół – uważa szkoleniowiec. – Wygrywanie to nie jest wcale prosta sprawa. Ale mecze w drugiej lidze nauczyły nas tego. Teraz zawodnicy nie kalkulują, ze z tym przeciwnikiem na pewno nie da sie zwyciężyć, a z tamtym dobrze by było wywalczyć choćby punkt. Oni za każdym razem chcą zgarnąć cała pulę – kończy trener Blomberg.

Z Avią hajnowianie zagrają w sobotę u siebie, a 15 października – tym razem w Pucharze Polski – zmierzą się ponownie z GTPS-em.

źródło: gazeta.pl, Kurier Poranny

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved