Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marzeniem Trefla są europejskie puchary

Marzeniem Trefla są europejskie puchary

- Cieszy to, że wygraliśmy. Gdyby to był mecz ligowy, zdobylibyśmy trzy punkty. Mimo, iż był to tylko sparing, koledzy z zespołu zaprezentowali wysoki poziom. Szkoda, że się do niego nie dostosowałem... – podsumował towarzyskie spotkanie z Delectą środkowy Trefla Łukasz Kadziewicz.

Gdańszczanie w swoim ostatnim sprawdzianie przed startem Plus Ligi podejmowali zespół, z którym prawdopodobnie przyjdzie im bezpośrednio walczyć o miejsce w tabeli. Po spotkaniu z Delectą Bydgoszcz na konferencji prasowej stawili się trener Wojciech Kasza, prezes klubu Kazimierz Wierzbicki oraz reprezentujący zawodników Łukasz Kadziewicz.

Prezes Wierzbicki dość optymistycznie określił założenia dotyczące zespołu. – Staramy się zbudować drużynę, która będzie w stanie walczyć o najwyższe cele. W tym sezonie naszym marzeniem jest miejsce dające szansę występu w pucharach europejskich. Będziemy zatem walczyć o piąte miejsce. Zdajemy sobie jednak sprawę, że jest to bardzo trudne zadanie dla beniaminka.Na pewno problemy zdrowotne zawodników nie ułatwiają życia trenerom i włodarzom Trefla. Jak podkreślał prezes, życie często weryfikuje wszelkie plany i zamierzenia. – W tej chwili mamy czterech kontuzjowanych zawodników, w tym Bruno Zanuto, którego uraz jest bardzo poważny. Z uwagi na te problemy nasza gra nie wygląda tak, jakbyśmy obie tego życzyli.

Wierzbicki nie krył, że bardzo liczy na nowe twarze w swoim zespole. Trefl dokonał kilku spektakularnych transferów i nic dziwnego, że to „gwiazdy” mają być najjaśniejszymi punktami drużyny z Gdańska. – Liczymy bardzo na nasze nowe nabytki, zwłaszcza na Łukasza Kadziewicza i Bojana Janica. Wierzę, że pomogą nam w walce o jak najwyższe miejsca, a reszta zespołu dostosuje się do nich i będzie grała na jeszcze wyższym poziomie.

Prezes nie wykluczył, że w drużynie beniaminka nastąpią jeszcze jakieś wzmocnienia, ale nie chciał zdradzić szczegółów. – Być może uda się jeszcze wzmocnić zespół, mamy słabsze punkty, na pewno mamy problem na pozycji libero… Ale na razie zakładamy, że gramy tym, co mamy.

Trener Wojciech Kasza potwierdził, że strata Brazylijczyka mocno rozbiła zespół. – Kontuzja Bruno rzeczywiście wytrąciła nas trochę z uderzenia. Ciężko nagle zastąpić zawodnika, który był przymierzany do roli głównego zdobywcy punktów. Ale nie można teraz siąść i płakać, ci zawodnicy którzy są, muszą grać.

Przerwa w grze przyjmującego brazylijskiego będzie długa. Według lekarzy, leczenie i rehabilitacja potrwa od 2,5 do 4 miesięcy. – Dużo zależy od indywidualnych cech zawodnika. Bruno jest młodym zdrowym i pracowitym facetem, więc myślę, że wróci do nas szybko. Jest to bardzo ambitny zawodnik, który nie przyjechał tu chodzić o kulach, tylko żeby grać. I trzymamy za niego kciuki.

Trener gdańszczan nie chciał jeszcze sprecyzować jaka szóstka będzie tą „pierwszą”. Jak zapowiedział, niekoniecznie będzie to ta grupa grająca w trzech pierwszych setach spotkania z Delectą. – Jest kilku zawodników, którzy mogą być pewni gry w wyjściowym składzie, ale jeszcze pewne rzeczy mogą się zmienić. Być może dojdą jakieś nowe twarze, które do tej szóstki wskoczą.

Wydaje się niemożliwe, aby zabrakło w niej najbardziej spektakularnego zakupu Trefla – reprezentanta Polski Łukasza Kadziewicza. Sam zainteresowany nie jest jednak hurraoptymistą i z dystansem podchodzi do swoich występów. – Mój dzisiejszy poziom sportowy był żenujący, nie nadawałem się do grania w siatkówkę – mówił po spotkaniu Kadziewicz. Środkowy beniaminka podkreślał też, że ma nadzieję jak najszybciej poprawić formę i dołączyć do kolegów. – Mimo, iż był to tylko sparing, koledzy z zespołu zaprezentowali wysoki poziom. Mam nadzieję, że z czasem dołączę poziomem do chłopaków, których forma stale rośnie. Doświadczenia z takich spotkań jak dzisiejsze, na pewno będą procentować w kolejnych meczach – zakończył Łukasz Kadziewicz.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved