Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: Gładka wygrana Pamapolu Siatkarz Wieluń

I liga: Gładka wygrana Pamapolu Siatkarz Wieluń

W godzinę i cztery minuty w 2. kolejce spotkań I ligi Pamapol Siatkarz rozbił spalską drużynę SMS. Był to udany debiut pierwszoligowy przed własną publicznością.

Nawet przez moment podopieczni Damiana Dacewicza nie byli zagrożeni. Pewnie i zdecydowanie prowadzili grę w tym spotkaniu dając niezłą lekcję siatkówki spalskim uczniom.

Tylko w trzecim secie wieluński zespół spuścił trochę z tonu. Trener Damian Dacewicz dokonał zmiany trzech zawodników. W pierwszych dwóch setach zagrała „żelazna szóstka”. Cały zespół Pamapolu Siatkarz spisywał się dobrze. Najlepszym jednak zawodnikiem na parkiecie był Michał Błoński, który był nie do zatrzymania w ataku, ale także bardzo dobrze i silnie serwował.

Dla serwisu siatka.wielun.pl mecz skomentował statystyk Pamapolu Siatkarz Wieluń – Łukasz Gaszek: – Moim zdaniem MVP meczu został Michał Błoński. Miał 3 asy serwisowe, bardzo dobre przyjecie, w ataku na 21 piłek – 14 skończonych punktem. W przyjęciu, jak zwykle z resztą, brylował Marcin Kryś Środkowi – Maciek Zajder oraz Wojtek Sobala nie mieli sobie równych po drugiej stronie siatki i skończyli wszystkie ataki. Dodatkowo efektownie blokowali. Większego problemu ze zdobyciem punktów nie miał także nasz atakujący Marcin Lubiejewski.

Był to mecz z gatunku „łatwy i przyjemny”. Może nie dla oka, ale ważne, że zawodnicy zaprezentowali wysoką formę i chcą jak najszybciej zapomnieć o porażce z Hajnówką.

Młodzi zawodnicy SMS Spala jedynie pod koniec trzeciego seta wzmocnili zagrywkę i zdobyli kilka punktów, ale niestety dla nich, było już za późno na taki zryw. Za tydzień gramy mecz w Nysie z miejscowym AZS-em. Dzisiejsza niespodzianka we Wrocławiu (1:3 dla Nysy), to dowód na to, że zespół z Nysy grający na własnym terenie będzie bardzo groźny.

Pamapol Siatkarz Wieluń – SMS PZPS I Spała 3:0

(25:16, 25:10, 25:20)

Skład:

Pamapol Siatkarz: Marcin Lubiejewski, Wojciech Sobala, Bartłomiej Matejczyk, Maciej Zajder, Maciej Bartodziejski, Michał Błoński, Marcin Kryś (libero) oraz Mikołaj Sarnecki, Bartosz Buniak i Dominik Żmuda