Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Centrostal tuła się po Bydgoszczy

Centrostal tuła się po Bydgoszczy

fot. archiwum

Bydgoskie siatkarki musiały już wyjechać na tydzień do Ciechocinka, żeby przygotować się do sezonu. Dziś trenują w szkolnej sali na Osowej Górze, a pierwszy mecz w swej hali w ekstraklasie też trzeba było przełożyć...

Ekipa GCB/Centrostalu nie ma łatwo, przygotowując się do rozpoczynającego się za dwa tygodnie sezonu w PlusLidze Kobiet. Dzisiaj np. na trening wybiera się na Osową Górę. – Nie możemy trenować w Łuczniczce. Zdaję sobie sprawę, że trudno pogodzić wszystkie interesy i terminy – mówi szkoleniowiec GCB Centrostalu Piotr Makowski .

 

Z powodu tych kłopotów trzeba było przełożyć inaugurację ekstraklasy w Bydgoszczy. Mecz z Dąbrową Górniczą (2. kolejka PlusLigi Kobiet) zostanie rozegrany w Łuczniczce w piątek 24 października zamiast normalnie w sobotę lub niedzielę. 

Można jeszcze było grać w poniedziałek, ale wtedy w weekend, przed samym meczem nie moglibyśmy korzystać z Łuczniczki, a to byłoby pozbawione sensu – stwierdza Makowski. – Pewnie rozwiązaniem jest budowa specjalnej hali do siatkówki, takiej jak np. jest w Pile, ale to bardzo trudna sprawa – dodaje szkoleniowiec GCB Centrostalu.

 

Bydgoszczanki zmierzyły się właśnie w Pile w ostatnim i najpoważniejszym sprawdzianie przed rozpoczęciem ekstraklasowego sezonu z dwoma poważnymi polskimi przeciwnikami: Calisią Kalisz i Farmutilem Piła. Test wyszedł na remis (3:2 z Calisią i 2:3 z Farmutilem).

 

Wiemy, że mamy nad czym pracować. Nie wygląda to już źle, ale w każdym z elementów można jeszcze coś poprawić. Cieszę się, że solidnie wygląda gra w ataku. Zespół jest skuteczny. Nie mamy w tej chwili jakichś wielkich armat, ale atak jest rozłożony na cały zespół, co przynosi skutek. Niewątpliwie wielkim plusem jest prowadzenie gry przez doświadczoną Monikę Smak. Z porównania sił z Farmutilem, jednym z faworytów, jestem zadowolony, choć jeszcze bardziej cieszyłbym się ze zwycięstwa – dodaje Makowski.

 

Przypomnijmy, że nowy sezon w PlusLidze Kobiet rozpoczyna się za dwa tygodnie. GCB Centrostal gra w poniedziałek 20 października na wyjeździe z Aluprofem Bielsko-Biała. Spotkanie będzie transmitowane przez Polsat.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved