Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Wielka Brazylia nie składa broni

Wielka Brazylia nie składa broni

Obecny rok to dla reprezentacji Brazylii czas niewątpliwie trudny. Po raz pierwszy od wielu lat nie udało się im stanąć na najwyższym stopniu podium podczas żadnej ze światowych imprez. Czyżby koniec ery Canarinhos?

Marco Freitas w wypowiedzi dla serwisu globoesporte.com powiedział, że nadchodzący czas będzie swego rodzaju odświeżeniem i procesem odnowy, a w 2009 roku reprezentacja Brazylii po raz kolejny okazać się może niezwyciężona.

W dalszym ciągu jesteśmy w stawce najlepszych drużyn świata. Zespół wymaga teraz odnowienia, z co wiąże się z ciężką pracą. Ale w dalszym ciągu barw narodowych broni Giba, Rodrigao, Dante i Andre Nascimento. Po tym, co stało się w 2008 roku zespół zrozumiał, że czasami można też przegrać, co jest bardzo ważne. – ocenia Tande Ramos, były zawodnik i komentator TV Globo.Jednak nie ulega wątpliwości, że Brazylijczycy muszą w nadchodzącym roku liczyć się z innymi zespołami światowej czołówki. Ich hegemonia została przerwana a chęci powrotu na tron towarzyszyć musi respekt chociażby przed drużyną Rosji, o Stanach Zjednoczonych nie wspominając. Kolejną drużyną, która stanąć może na drodze do odrodzenia wielkich Canarinhos są Kubańczycy.

Kuba to zespół o ogromnym potencjale. Dla nich pierwsze zwycięstwo w Copa America było bardzo budujące, dodało im wiary. W przypadku USA wszystko zależeć będzie od chęci inwestowania w zespół i gotowości do gry Balla. Bardzo silną drużyną jest również Rosja – twierdzi Freitas, komentator sportowy, dodając jednocześnie, że w 2009 roku również Bułgaria może okazać się jednym z groźniejszych rywali Brazylijczyków.

źródło: globoesporte.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved