Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Turniej w Białymstoku: MKS najlepszy

Turniej w Białymstoku: MKS najlepszy

W I Turnieju o Puchar Prezydenta Białegostoku dobrze zaprezentowały się siatkarki z Dąbrowy Górniczej. Wygrywając wszystkie spotkania, zajęły 1. miejsce.

Trener Waldemar Kawka po zakończonej rywalizacji powiedział:

Jestem bardzo zadowolony z gry mojego zespołu w tym turnieju. Był to dla nas bardzo potrzebny sprawdzian. Graliśmy z mocnymi przeciwnikami. Sprawdziłem różne ustawienia z wykorzystaniem wszystkich zawodniczek. Przed nami jest jeszcze dużo pracy, ale wydaje mi się, że z meczu na mecz zespół gra coraz lepiej. Chciałem podziękować organizatorom za gościnność i wzorowe przeprowadzenie turnieju.

MVP turnieju została uznana rozgrywająca MKS-u – Magdalena Śliwa.

Gospodynie turnieju zajęły natomiast trzecią pozycję. Podopieczne trenera Dariusza Luksa, po pokonaniu w piątek 3:1 Gedanii Żukowo, uległy 1:3 Muszyniance Muszyna i 0:3 Dąbrowie Górniczej.

Dobrą prognozą na rozgrywki ligowe był pierwszy set meczu z aktualnym mistrzem kraju – Muszynianką. Akademiczki nie przestraszyły się ekipy z Muszyny i przez cały czas utrzymywały kilkupunktową przewagę.

To był chyba najlepszy nasz set w okresie przygotowawczym. Prawie wszystko funkcjonowało na dobrym poziomie. Nieźle zagrywaliśmy, nie można było mieć żadnych pretensji do jakości przyjęcia, a to się przekładało na dużą liczbę skończonych ataków – mówi drugi trener białostoczanek Rafał Prus.