Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Superpuchar Hiszpanii dla Drac Palma CV Pórtol

Superpuchar Hiszpanii dla Drac Palma CV Pórtol

Superpuchar Hiszpanii powędrował w tym roku do Drac Palma CV Pórtol, które w finale pokonało Ciudad del Medio Ambiente Soria. Tytuł MVP turnieju otrzymał Ibán Pérez.

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej walki, ale szybko przewagę zdobyła drużyna Ciudad del Medio Ambiente Soria, która dominowała w przyjęciu i ataku. Po pierwszej przerwie technicznej zawodnicy Palma Volley poprawili grę w bloku i ataku, dzięki czemu zdołali objąć nawet nieznaczne prowadzenie. Jednak od stanu 20:20 na boisku dominowali już gracze Ambiente Soria. Po skutecznych atakach Alberto Salasa, Federico Pereyra i Lucasa Ocampo, cieszyli się z zwycięstwa 25:23.

Druga partia już od pierwszych piłek należała do graczy Palma Volley, a zwłaszcza do rozgrywającego – Paolo Torre, który raz za razem gubił blok przeciwników. Podopieczni trenera Marcelo Méndeza chwilę później prowadzili już 10:6. W dalszej części partii zawodnicy CMA Soria starali się odrobić straty, jednak przeciwnicy byli znacznie silniejsi. Seta skutecznym atakiem zakończył Manuel Sevillano, ustalając wynik partii na 25:18.

Początek trzeciej partii pozwalał mieć nadzieję na zacięty i wyrównany set. Drużyny wymieniały się ciosami, a punkt zdobywała raz jedna raz druga. W połowie seta przewagę zdobyli jednak zawodnicy Drac Palma CV Pórtol, którzy na drugiej przerwie technicznej prowadzili sześcioma punktami. W końcówce podopieczni Marcelo Méndeza nie zwalniali tempa, a nie do zatrzymania byli Manuel Sevillano i Ibán Pérez. Dzięki temu ich drużyna zwyciężyła 25:21 i objęła prowadzenie w meczu.

Czwarty, i jak się później okazało ostatni set, należał do Palma Volley, a dokładniej do Ibána Péreza, który raz za razem popisywał się skutecznymi atakami. Zawodnicy CMK Soria nie potrafili stawić oporu przeciwnikom, a co więcej sami popełniali dużą ilość błędów. Dzięki temu set zakończył się łatwą wygraną podopiecznych trenera Méndeza, którzy tym samym cieszyli się ze zdobycia Superpucharu.

Tytuł najlepszego zawodnika meczu przyznano Ibánowi Pérezowi.

Drac Palma CV Pórtol – Ciudad del Medio Ambiente Soria 3:1

(23:25, 25:18, 25:21, 25:16)

źródło: inf. własna, rfevb.com