Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Sezon ligowy na Pomorzu rozpoczęty

Sezon ligowy na Pomorzu rozpoczęty

Dzisiaj w południe oficjalną prezentacją drużyny rozpoczęto w Gdańsku sezon 2008/09. Siatkówka na najwyższym poziomie ligowym powróciła do Gdańska po ponad 20 latach. Na hali gdańskiego AWF-u, zebrał się prawie komplet publiczności.

Organizatorzy przygotowali imponujące widowisko. Niczym podczas meczów Ligi Światowej w katowickim Spodku na hali wygaszono światła. Pojawiły się kolorowe lasery i stroboskopy, błyskające poprzez wytworzony na hali dym.

Przywitano najpierw gości dzisiejszej uroczystości – zespół Delecty Bydgoszcz, a po chwili spiker zapowiedział Gdańskie Lwy. Publiczność spontanicznie wstała z miejsc. Długa chwila oczekiwania i przez kolorową bramę na halę wbiegł… Treflik, oficjalna maskotka gdańskiej drużyny. Zaprezentowały się cheerleaderki, które będą towarzyszyć zawodnikom Trefla podczas meczów ligowych.Powitano oficjalnych gości, m.in. Marszałka Województwa Pomorskiego – Jana Kozłowskiego, Wiceprezydenta Miasta Gdańska – Wiesława Pilawskiego, a także prezesa klubu – Kazimierza Wierzbickiego.

Jan Kozłowski po przywitaniu zawodników oraz kibiców powiedział: Jest to wielka chwila dla Pomorza. W tym sezonie w Gdańsku będą rozgrywane mecze ekstraklasy koszykówki, piłki nożnej, rugby, hokeja na lodzie a także po wielu, wielu latach również siatkówki.

Oficjele wraz z przedstawicielami Klubu Kibica mieli następnie symbolicznie wręczyć zawodnikom koszulki, w których będą występować w tym sezonie.

Ponownie na hali zapanowała ciemność i na boisku pojawili się… z numerem 12, kapitan zespołu – Jarosław Stancelewski – środkowy bloku. A zaraz za nim…

1. Wojciech Winnik – atakujący

2. Bojan Janić – przyjmujący, reprezentant Serbii

3. Wojciech Serafin – przyjmujący

4. Wojciech Szczurowski – przyjmujący

5. Dawid Suski – atakujący

6. Dariusz Szulik – środkowy bloku

7. Jakub Bednaruk – rozgrywający

8. Waldemar Świrydowicz– środkowy bloku

9. Bruno Zanuto– Brazylijczyk (kontuzjowany, poruszający się o kulach)

10. Łukasz Kruk – rozgrywający

11. Łukasz Kadziewicz – środkowy bloku, reprezentant Polski

13. Krzysztof Kocik – przyjmujący

14. Artur Ratajczak – środkowy bloku

17. Dimitri Skoryj – libero z Rosji

I trenerem Gdańskich Lwów, podobnie jak w zeszłym sezonie, będzie Wojciech Kasza, a pomagać mu będzie Robert Bałuszyński.

Tuż po części oficjalnej zespół Trefla rozegrał mecz towarzyski z inną drużyną Plus Ligi – Delectą Bydgoszcz. Zaplanowano, że rozegrane zostaną cztery sety, bez względu na wynik.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:1 (25:23, 20:25, 25:17, 25:18).

Pierwsze spotkanie PlusLigi przed własną publiczności beniaminek rozegra już za tydzień, w niedzielę, 12 października o godz. 15.00. Jego rywalem będzie aktualny Mistrz Polski – PGE Skra Bełchatów.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved