Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Pierwsze zwycięstwo akademiczek z Częstochowy

Pierwsze zwycięstwo akademiczek z Częstochowy

Rozegrane w sobotnie popołudnie pięciosetowe spotkanie pomiędzy drugoligowymi drużynami z grupy drugiej Domex AJD Częstochowianka a MCKiS Jaworzno dostarczyło zgromadzonym w hali „Częstochowianki” kibicom wielu emocji. Z parkietu w roli zwyciężczyń zeszły gospodynie.

Początek wskazywał, że pierwszą partię wygrają miejscowe, gdyż szybko objęły prowadzenie 8:4, by po chwili powiększyć przewagę do siedmiu punktów i prowadzić 14:7. Od tego momentu coś się jednak zacięło w szeregach częstochowianek. Ambitny zespół z Jaworzna rozpoczął pościg i po skutecznej grze doprowadził najpierw do remisu 17:17 by po zaciętej końcówce zwyciężyć do 23.

Druga odsłona miała bardzo wyrównany przebieg. Dopiero pod koniec seta po skutecznych zagrywkach Anny Kokoszczyk gospodynie osiągnęły trzypunktową przewagę, której nie oddały już do końca wygrywając ostatecznie 25:21. Początek trzeciego seta to wyrównana walka. Jednak od stanu 15:15 drużyna Domexu zupełnie przestała grać, w efekcie czego jaworznianki zwyciężyły 25:18.Czwarta odsłona miała dramatyczny przebieg. Początek wskazywał na to, że padnie ona łupem drużyny z Jaworzna, która szybko objęła prowadzenie 5:8 wtedy o czas poprosił trener Częstochowianki Paweł Kapica. Przerwa ta przyniosła pożądany efekt, gdyż po chwili na tablicy wyników widniał remis 12:12. W dalszej fazie tego seta obie drużyny toczyły bardzo wyrównaną walkę, którą ostatecznie zwyciężyły miejscowe 25:23 doprowadzając tym samym do tie-breaka.

Decydująca partia rozpoczęła się od prowadzenia zespołu z Jaworzna 4:1, wówczas o kolejną tego dnia przerwę dla swojej drużyny poprosił trener Kapica i kolejny raz ten krok okazał się trafnym posunięciem. Przy zmianie stron na tablicy wyników widniał wynik 6:8. W następnej akcji skutecznym atakiem popisała się Wiesława Siuda i miejscowe przegrywały już tylko jednym punktem. Po chwili na zagrywce w zespole Częstochowianki pojawiła się fantastyczna tego dnia na zagrywce Kokoszczyk, która wykonała serię trzech zagrywek po których miejscowe wyszły na prowadzenie 11:9. Na nic zdała się przerwa o którą poprosił szkoleniowiec gości Krzysztof Zabielny, gdyż gospodynie bo dwóch bezbłędnych atakach Siudy i Ludwiki Duczmal zwyciężyły tę partię 15:13, a cały mecz 3:2

Po meczu powiedzieli:

Paweł Kapica, trener Domex AJD CzęstochowiankaBył to bardzo wyrównany mecz, cieszą zdobyte punkty. Na pochwałę zasługuje cała drużyna a w szczególności doświadczona Wiesła Siuda, która ciągnie grę całego zespołu.

Krzysztof Zabielny, trener MCKiS JaworznoZawody były bardzo zacięte, gratuluję zwycięstwa drużynie Domexu, jednak to mój zespół powinien wygrać dzisiejsze zawody.

Domex AZS AJD Częstochowianka-MCKiS Jaworzno 3:2

(23:25, 25:21, 18:25, 25:23, 15:13)

Składy drużyn:

Domex AJD Częstochowianka: Wiesława Siuda, Ludwika Duczmal, Magdalena Radoń, Oliwia Migoń, Anna Kokoszczyk, Elżbieta Golis, Katarzyna Bury (libero) oraz Aneta Maciejewska, Angelika Kutak i Olga Walaszczyk.

MCKiS Jaworzno: Karolina Kuryło, Ewelina Soćko, Olga Samul, Izabela Knapik, Karolina Sawaniewicz, Agnieszka Lipka, Aleksandra Recheta (libero) oraz Magdalena Zawiślak, Katarzyna Bajorek, Anna Piątek i Katarzyna Pagacz.

Zobacz również:

Wyniki 2. kolejki oraz tabela gr. 2 II ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved