Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Impel Gwardia poza podium w Dippoldiswalde

Impel Gwardia poza podium w Dippoldiswalde

Wrocławskie siatkarki w piątek (03.10.2008) prosto z podróży nie sprostały Schweriner SC i Wiesbaden VC w pierwszym dniu turnieju w Dippoldiswalden. W konsekwencji zajęły piąte miejsce w 3. międzynarodowych zawodach piłki siatkowej kobiet rozgrywanych niedaleko Drezna.

Prosto z podróży siatkarki Impel Gwardii Wrocław zmierzyły się z Schweriner S.C. – późniejszym tryumfatorem turnieju – przegrywając 0-3, w dwóch setach na „przewagi”.

Następnie zawodniczki Rafała Błaszczyka jeszcze tego samego dnia o g.20.00 stoczyły trudny i długi bój z Wiesbaden VC, który zakończył się po pięciu setach wygraną niemieckiego zespołu 3-2. W konsekwencji Impel Gwardia Wrocław zagrał i wygrał mecz o 5. miejsce w turnieju z Libercem 3-0.

Rafał Błaszczyk (trener Impel Gwardia Wrocław): – Nie najlepiej zaczęliśmy turniej w Dipoldiswalde i przełożyło się to niestety na wynik końcowy zawodów. W dzień podróży musieliśmy rozegrać dwa bardzo ważne mecze, które skończyły się nie po naszej myśli. Ważną sprawą było to, że zmierzyliśmy się z bardzo dobrymi rywalkami, mam nadzieję, że zdobyte doświadczenie zaprocentuje w rozgrywkach ekstraklasy. Cieszę się z pobytu w Niemczech, gdyż tu zawsze możemy optymalnie się przygotować do sezonu .