Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Druga porażka Cuprum Lubin

II liga: Druga porażka Cuprum Lubin

Siatkarze MKS Cuprum Lubin ponieśli drugą porażkę w lidze, co gorsza była to druga porażka przed własną publicznością. Tym razem musieli uznac wyższośc gości z Poznani w stosunku 1:3.

Drużyna ze stolicy Wielkopolski udowodniła, że dokonane przed tym sezonem wzmocnienia pozwolą im na walkę o najwyższe cele. Gospodarze słabo radzili sobie w ataku. Jedynie Damian Dykas punktował wiele razy dla miejscowych, ale to za mało na doświadczonych poznaniaków. Sam atakujący lubiński nie mógł wygrać meczu.

Mecz rozpoczął się od wysokiego prowadzenia akademików, na dodatek kontuzję odniósł już w pierwszym secie lubiński środkowy bloku, Grzegorz Sosiński . Fakt ten źle podziałał na miedziowych, którzy gładko przegrali seta do 14. Drugi i trzeci set to walka punkt za punkt, obfitująca w wiele długich wymian, znakomitych obron i soczystych ataków. Drugi set na przewagi wygrywa ekipa z Poznania, a trzeci pada łupem miejscowych i na tablicy jest 1-2. Kibice mieli nadzieję na powtórkę z poprzedniego meczu, ale bracia Lachowie i spółka nie pozwolili sobie odebrać zwycięstwa i zdecydowanie pokonali miejscowych.

Czy Cuprum za tydzień odnieśnie pierwsze zwycięstwo w lidze? Przed własnością publicznością podejmie Morze Szczecin i wygraną będzie trudno, ale w zeszłym sezonie to lubinianie byli dwa razy lepsi, więc może i teraz również będą górą.

Cuprum Lubin – AZS UAM Poznań 1:3

(14:25, 25:27, 25:23, 16:25)

MKS Cuprum Lubin: Wojnowski, Kozar, Pietrzak, Dykas, Sosiński, Oczkowski, Malec (libero) oraz Płotnicki, Pawlik, Zwierko J.

AZS UAM Poznań: Lach M., Lach P., Walendzik, Lisiecki, Pikulski, Kaczmarczyk, Śmietana (libero)oraz Szczurek