Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > historia siatkówki > Gala z okazji 80-lecia Polskiego Związku Piłki Siatkowej

Gala z okazji 80-lecia Polskiego Związku Piłki Siatkowej

Wczoraj w Warszawie odbyła się uroczysta Gala z okazji 80-lecia Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło aktorów sukcesów polskiej siatkówki oraz przedstawicieli władz Światowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB).

W uroczystości, która odbyła się w Warszawskim Centrum Expo XXI nie zabrakło siatkarek, siatkarzy, trenerów i działaczy, którzy wnieśli znaczący wkład budowanie sukcesów polskiej siatkówki na arenie międzynarodowej. Nie zabrakło pierwszych medalistek z Tokio i Meksyku, byli również mistrzowie olimpijscy z Montrealu oraz złote medalistki mistrzostw Europy z 2003 i 2005 r. Za zasługi dla polskiej siatkówki, z rąk prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Mirosława Przedpełskiego otrzymali pamiątkowe odznaczenia. – Ta Gala ma za zadanie odświeżyć najwspanialsze wydarzenia w polskiej siatkówce, które dostarczały polskim kibicom niezapomnianych wrażeń i emocji – mówił prezes PZPS, który cieszył się, że na uroczystości pojawiło się tylko znamienitych gości. – Mam ogromny zaszczyt i przyjemność jako prezes PZPS gościć Was, bohaterów tych wzruszeń i wspomnień. Cieszę się, że nasze zaproszenie przyjęły medalistki z Tokio i Meksyku, wraz ze złotymi medalistkami Europy z Ankary i Zagrzebia. Są też z nami złoci medaliści Igrzysk Olimpijskich z Montrealu i mistrzostw Świata w Meksyku oraz srebrni medaliści mistrzostw Świata z Tokio. Są też uczestnicy innych imprez, reprezentujący nas na świecie w biało-czerwonych barwach na przestrzeni ostatnich 80 lat.

Razem z nimi jako nierozerwalne połączenie gościmy ich trenerów, wychowawców, lekarzy, masażystów, menedżerów i wszystkich tych, dla których sukcesy polskiej siatkówki nie byłyby możliwe. Historia polskiej siatkówki to nie tylko sukcesy ostatnich lat, ale cała kolekcja medali zdobytych począwszy od 1949 r. Myślę, że 80 lat to dobry czas na podsumowanie osiągnięć PZPS, osiągnięć, z których możemy być dumni. Nasze zawodniczki i zawodnicy od lat budują potęgę polskich i europejskich klubów, nasi trenerzy wychowali i wychowują siatkarki i siatkarzy światowego formatu. A działacze wszystkich szczebli stworzyli związek, który w oczach całego siatkarskiego świata uchodzi za jeden z najlepszych. Na arenach międzynarodowych reprezentują nas profesjonalnie przygotowani sędziowie od lat należący do czołówki na świecie. Gościmy tu przedstawicieli klubów i ich sponsorów. To kluby są solą ziemi polskiej siatkówki. Bez waszej pracy i zaangażowania sukcesów PZPS by nie było. Chciałbym Wam wszystkim, drodzy przyjaciele podziękować z całego serca, za to co robiliście i robicie i jestem głęboko przekonany, że będziecie robić dalej. Dziękuję Wam bardzo – kontynuował prezes Przedpełski.Nie obyło się bez podziękowań dla Ministerstwa Sportu i Turystyki, które zdaniem prezesa PZPS ma znaczący wkład w powierzenie Polsce organizacji przyszłorocznych mistrzostw Europy kobiet i mistrzostw Świata w 2014 r. – Dziękuję również przedstawicielom władz państwowych, którzy zawsze przychylnie traktowały naszą dyscyplinę. Szczególnie dziękuję ministrowi Mirosławowi Drzewieckiemu, który popiera nas w organizacji wielkich imprez międzynarodowych.

Przypomniano, że to Polska była jednym z aktywnych założycieli Światowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB), a polscy działacze zasiadali w jej najwyższych władzach. Nawiązano również do ostatnich Igrzysk Olimpijskich, gdzie polska siatkówka, jako jedyna z gier zespołowych, wysłała do Pekinu dwie reprezentacje. – Od lat jako związek aktywnie uczestniczymy w życiu międzynarodowej siatkówki. Przy naszym aktywnym udziale powstała Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej, a nasi działacze zasiedli w pierwszych władzach. Cieszę się z obecności zaproszonych na naszą Galę przedstawicieli europejskich federacji, a przede wszystkim wielkiego przyjaciela polskiej siatkówki i jednocześnie wiceprezydenta FIVB, pana Andre Meyer`a. Nasza współpraca owocuje wieloma wspaniałymi projektami, z których najpierwsze miejsce wysuwają się przyszłoroczne mistrzostwa Europy kobiet w Polsce. Jesteśmy również członkiem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i robimy wszystko, aby co cztery lata reprezentować Polskę na Igrzyskach Olimpijskich. Ten rok był dla nas szczególny. Jako jedyna dyscyplina zespołowa wysłaliśmy tam dwie reprezentacje – mówił Mirosław Przedpełski.

Działacze Polskiego Związku Piłki Siatkowej z okazji swojego jubileuszu otrzymali Puchary od władz państwowych i FIVB. – Chciałem złożyć przedstawicielom władz PZPS najlepsze życzenia z okazji 80. lecia związku. PZPS jest wzorowych i bardzo wiarygodnych partnerem. To wielki zaszczyt dla FIVB i dla mnie osobiście, brać udział w tej uroczystości – mówił do Mirosława Przedpełskiego, wiceprezydent FIVB, Andre Meyer. Zdaniem Luksemburczyka właśnie te czynniki spowodowały, że w naszym kraju z najbliższym czasie będę organizowane dwie wielkie imprezy – mistrzostwa Europy kobiet i mistrzostwa Świata mężczyzn. Najserdeczniejsze życzenia złożyli również przedstawiciele Czeskiej (dr Jan Hronek) i Austriackiej (Peter Kleinmann) Federacji Piłki Siatkowej. Osobne podziękowania skierowano do polskiej publiczności, która zdaniem Meyer`a należy do najlepszych na świecie.

Podczas Gali z okazji obchodów 80-lecia PZPS doszło do niecodziennego wydarzenia. Wszyscy obecni w Warszawskim Centrum Expo XXI byli świadkami uroczystego przekazania przez Anetę Rostkowską (popularny dr Kwiatuszek – przyp. red.) z Fundacji „Dr Clown” czerwono-czarnej piłki pokrytej kryształkami Swarovskiego dla Mirosława Przedpełskiego. Prezes PZPS wylicytował tą niezwykłą piłkę za 10.000,00 zł. – Pieniądze są zbierane na światły cel, dlatego nie mam nic przeciwko, aby licytację rozpocząć od nowa – ogłosił ze sceny Mirosław Przedpełski.

* notował Tomasz Tadrała (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
historia siatkówki

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved