Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Wyniki I dnia Turnieju o Puchar Prezydenta Białegostoku

Wyniki I dnia Turnieju o Puchar Prezydenta Białegostoku

Po ciekawym spotkaniu podopieczne Dariusza Luksa nie bez problemów pokonały zespół z Pomorza, w pierwszym spotkaniu Turnieju o Puchar Prezydenta Białegostoku.

W mocno obsadzonej imprezie, obok gospodyń na parkiecie zaprezentują się drużyny PlusLigi Kobiet: Mistrz Polski – Muszynianka Muszyna, wzmocniony zespół z Dąbrowy Górniczej oraz Gedania Żukowo.

Piątkowe spotkanie rozpoczęło się z prawie godzinny opóźnieniem, wszystko za sprawą przeciwniczek AZS-u, który utknęły w drodze na hale. W pierwszym secie białostoczanki zaprezentowały się znacznie lepiej od rywalek . W środkowej fazie seta, dobrze grając blokiem odebrały Gedanii chęć nawiązania walki, pewnie wygrywając do 18. W kolejnej partii spotkanie było bardziej wyrównane, lecz znów lepsze okazały się gospodynie.

W trzecim secie szkoleniowiec białostoczanek dokonał kilu roszad w zespole, przez co przeciwniczki szybko zdobyły kilku punktową przewagę, której jak się później okazało nie oddały do końca. Choć AZS dzielnie walczył, pogoń w końcówce seta nie powiodła się.

W ostatniej odsłonie spotkania gospodynie znów dały odskoczyć Gedanii, lecz przy stanie 16:22, gdy wszyscy obecni na hali szykowali się na tie-break, zdarzył się przestój w grze gości i po serii trudnych zagrywek, na tablicy widniał remis po 23. Ostatnie dwie akcje padły łupem AZS-u i to gospodynie ciszyły się ze zwycięstwa.

W sobotnich spotkaniach o 11.00 Muszynianka zmierzy się z MKS Dąbrowa Górnicza, o 16.00 Gedania Żukowo zagra z MKS Dąbrowa Górnicza, a o 18.00 AZS Białystok zagra z Muszynianką.

AZS Białystok – Gedania Żukowo 3:1

(25:18, 25:21, 24:26, 25:23)

Składy zespołów: AZS Białystok: Żebrowska, Walawender, Koczorowska, Mieszała, Truchanova, Muhlsteinova, Saad(libero) oraz Gierak, Kalinowska, Manikowska i Szeszko.

Gedania Żukowo: Tokarska, Nuszel, Pasznik, Wellna, Ziemcowa, Skowrońska, Durajczyk (libero) oraz Kaliszuk i Szpak.

źródło: podlaskisport.pl