Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Turniej w Pile: Dwa zwycięstwa gospodyń

Turniej w Pile: Dwa zwycięstwa gospodyń

W pierwszym dniu Turnieju o Puchar PTPS zawodniczki SSK Calisii Kalisz przegrały 2:3 w meczu z Centrostalem Bydgoszcz. Natomiast Gospodynie turnieju wygrały z zespołem z Žiliny oraz Kalisza.

W meczu otwarcia zawodniczki Farmutilu dość łatwo i bez większych problemów rozprawiły się ze słowackim zespołem z Žiliny, nie tracąc ani seta. W pierwszej szóstce zespołu z Piły mogliśmy zobaczyć nowe zawodniczki takie jak Edyta Kucharska, czy najwyższa siatkarka ligi – Gabriela Wojtowicz.

PTPS Farmutil Piła – ŠK ŽU Žilina 3:0

(25:20, 25:14, 25:5)

Farmutil: Kasprów, Wojtowicz, Frąckowiak, Kaczorowska, Hendzel, Kucharska, Maj (libero) oraz Kosmatka, Bednarek i Teixeira

W najbardziej zaciętym meczu dnia dzisiejszego bydgoszczanki rozprawiły się z brązowymi medalistkami ostatniego sezonu, zawodniczkami Calisii Kalisz.

Centrostal Bydgoszcz – SSK Calisia Kalisz 3:2

(25:16, 20:25, 22:25, 25:19, 15:7)

Centrostal: Kowalkowska, Kuligowska, Smak, Kuczyńska, Naczk, Zielińska, Wysocka (libero) oraz Nowakowska, Hardzejeva i Mróz

Calisia: Chojnacka, Godos, Wojcieska, Toborek, Woźniakowska, Sieradzan, Kuehn-Jarek (libero) oraz M.Wawrzyniak i K.Wawrzyniak

Ostatni mecz dnia dzisiejszego rozpoczął się od wyrównanej gry po obu stronach siatki, a na tablicy widniał wynik 3:3. Stan ten nie trwał długo, bowiem gospodynie zdecydowanie wzmocniły zagrywkę, co dało wymierny efekt – Farmutil wyszedł na prowadzenie 10:8. Silne ataki z lewego skrzydła Klaudii Kaczorowskiej, oraz Joanny Frąckowiak w głównej mierze przyczyniły się do wygranej w pierwszym secie podopiecznych Jerzego Matlaka. Bardzo dobrze w kocówce zaprezentowała się nowa zawodniczka pilskiego Farmutilu – Elena Hendzel.

Druga partia, była najbardziej wyrównaną w całym meczu. Zdeterminowane kaliszanki, które do Piły przyjechały w skromnym 9-osobowym składzie nie zamierzały złożyć broni. Silne ataki ze skrzydła Anny Woźniakowskiej pozwoliły im objąć prowadzenie 9:7. W późniejszej fazie seta gra nadal toczyła się „punkt za punkt”, jednak seria świetnych zagrywek kapitan zespołu z Piły – Agnieszki Kosmatki dała jej drużynie zwycięstwo w tej części gry i prowadzenie w meczu 2:0.

Set trzeci podobnie jak poprzednie rozpoczął się od wyrównanej gry zespołów. W pierwszej szóstce zespołu wicemistrzyń kraju, zamiast Eleny Hendzel wystąpiła Edyta Kucharska, która w połowie seta nabawiła się przykrej kontuzji kostki. Nie zdekoncentrowało to jednak jej koleżanek, które dość pewnie rozprawiły się i w tej partii z rywalkami z Kalisza, tym samym wygrywając swoje drugie spotkanie w turnieju stosunkiem 3:0.

Calisia Kalisz – Farmutil Piła 0:3

(15:25, 24:26, 19:25)

Calisia: M. Wawrzynak, K. Wawrzyniak, Wojcieska, Toborek, Woźniakowska, Sieradzan, Kuehn-Jarek (libero) oraz Chojnacka i Godos

Farmutil: Bednarek, Kucharska, Frąckowiak, Kosmatka, Kaczorowska, Kasprów, Maj (libero) oraz Teixeira i Hendzel