Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Słowaczki i Słowacy po losowaniu grup kwalifikacyjnych do MŚ

Słowaczki i Słowacy po losowaniu grup kwalifikacyjnych do MŚ

Dotychczas ani męska, ani żeńska reprezentacja Słowacji nie wystąpiła w rozgrywkach światowego czempionatu. Po losowaniu grup kwalifikacyjnych do MŚ 2010, nasi południowi sąsiedzi liczę, że ta historyczna chwila nastąpi za dwa lata.

Obie słowackie reprezentacje o awans do mistrzostw Świata 2010 rozpoczną od drugiej rundy. Obie też w drodze do światowego czempionatu będą rywalizowały z Chorwacją. Wyjazd do Włoch był głównym celem jaki postawiono przed nowym szkoleniowcem męskiej kadry, Emanuele Zaninim. Patrząc po wynikach jaki osiągnęli nasi południowi sąsiedzi pod wodzą włoskiego trenera (kwalifikacje do ME 2009, złoty medal Ligi Europejskiej – przyp. red.), ten cel jest bardzo realny.

Słowacy będą organizatorem turnieju II rundy kwalifikacji w grupie E do mistrzostw Świata. Ich rywalem poza wspomnianą wcześniej Chorwacją, będą Niemcy oraz zwycięzca grupy A z I rundy (Wielka Brytania, Islandia, Izrael). – Teoretycznie faworytami są Niemcy. To uczestnicy Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, gdzie zajęli 9. miejsce, zobaczymy jeszcze kto na ławce trenerskiej zastąpi Steliana Moculescu. Chorwaci zbudowali bardzo młodą drużynę, która nie wygrała w tegorocznych kwalifikacjach do ME 2009 żadnego meczu, jestem ciekaw czy na powrót do reprezentacji zdecydują się bardziej doświadczeni siatkarze – mówi asystent Emanuele Zaniniego, Miroslav Palgut. Zapytany o to, jaki zespół dołączy do grupy E odpowiedział – Grają tam Brytyjczycy, z którymi graliśmy w Lidze Europejskiej, a także Islandia i Izrael. To równorzędne drużyny, każda z nich może awansować.Do grupy E wraz z Chorwacja, Belgią i zwycięzcą grupy A I rundy trafiły również Słowaczki. – Nie obraziłbym się, gdyby to losowanie było szczęśliwsze dla nas – powiedział Miroslav Cada trener reprezentacji Słowacji. – Chorwatki niedawno grały baraż o kwalifikacje do mistrzostw Europy 2009 z Ukrainą. To bardzo dobry zespół, chociaż z drugiej strony bardzo niestabilny. Zdążyłem się także przekonać o wartości Belgijek. W klubie, VK Prostejov na co dzień prowadzę najlepszą siatkarkę tego kraju, Jolien Wittock. Z grupy A moimi faworytkami są Węgierki – dodał słowacki szkoleniowiec.

* wypowiedzi z dziennika codziennego „Šport”

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved