Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A: Zwycięstwo Maceraty, Świderski MVP meczu

Serie A: Zwycięstwo Maceraty, Świderski MVP meczu

Lube Banca Marche Macerata, której barwy reprezentuje Sebastian Świderski, pokonała bez straty seta zespół Stamplast Martina Franca na inaugurację drugiej kolejki Serie A. Polski przyjmujący Został wybrany MVP spotkania.

Sebastian Świderski zdobył dla swej drużyny 13 punktów. Atakował ze skutecznością 48 procent. Siatkarz w tym spotkaniu miał szczególnych kibiców. Dopingowało go 26 dzieci – zwycięzców Mistrzostw w Minisiatkówce o Puchar Kinder+Sport. Nagrodą w tym programie propagującym aktywność i zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży, był wyjazd na mecz Lube Banca Macerata i spotkanie ze Świderskim.

Spotkanie lepiej rozpoczęli siatkarze z Taranto. Szybko wyszli na prowadzenie 4:1. Do stanu 10:6 na parkiecie utrzymywała się dominacja jednej drużyny. Grę umiejętnie prowadził Manuel Coscione. Kilka prostych błędów zespołu Martina Franca dało zdobywcom Pucharu i Superpucharu Włoch wyrównanie (14:14). Zawrzała walka punkt za punkt. Obie drużyny miały problemy ze skończeniem ataku. Przy stanie 23:23 na skuteczną zagrywkę Frantza Granvorki odpowiedział asem Świderski. Polski zawodnik w pierwszym secie dorzucił do zdobyczy swej drużyny pięć oczek. Efektowny atak wicemistrza świata dał Maceracie piłkę setową. (26:25). Okazji nie zmarnował Andrea Bartoletti (27:25)

W drugiej odsłonie spotkania Lube Banca Macerata już od początku przejęła inicjatywę. Pierwsze skrzypce w ekipie Ferdinando De Giorgi grali Martin Lebl wraz ze Świderskim. Na drugą przerwę techniczną drużyna z Maceraty schodziła z przewagą dwóch punktów (16:14). W końcówce znakomita postawa Matteo Martino oraz Marko Podrascanina w bloku ostatecznie pozbawiła Stamplast nadziei na zwycięstwo. Seta skutecznym atakiem zakończył Bartoletti (25:21).

W trzecim akcie spotkania ponownie zespół Lube nadawał ton grze. Grający na pozycji libero Mirko Corsano oraz Świderski świetnie spisywali się w obronie. Przy stanie 13:9 formą błysnęli Matej Cernic i Granvorka, co przyniosło efekt w postaci remisu 19:19. Do akcji wkroczył duet Świderski&Lebl i Macerata prowadziła 22:20. Niedokładna wystawa Coscione do Cernica sprawiła, że prysły marzenia zawodników Radamesa Lattari o odrobieniu strat. Kwestię zwycięstwa efektownym blokiem rozstrzygnął Valerio Vermiglio (25:19).

Lube Banca Marche Macerata – Stamplast Martina Franca 3:0

(27:25, 25:21, 25:22)

Składy drużyn:

Lube Banca Macerata: Lebl (13), Vermiglio (3), Świderski (13), Bartoletti (13), Martino (7), Podrascanin (9), Corsano (libero) oraz Monopoli, Omrcen i Giovi (libero)

Stamplast Martina Franca: Coscione (1), Molto (2), Stancu (8), Cernic (12), Granvorka (12), Rodriguez (11), Ricciardello (libero)