Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Przygotowania bydgoskich zespołów do PlusLigi

Przygotowania bydgoskich zespołów do PlusLigi

fot. archiwum

Dzisiaj i jutro siatkarki GCB Centrostal Bydgoszcz wezmą udział w międzynarodowym turnieju o Puchar Pilskiego Towarzystwa Piłki Siatkowej.Z kolei siatkarze Delecty w niedzielę w Gdańsku, w ostatnim kontrolnym meczu przed PlusLigą, zmierzą się z tamtejszym Treflem.

Podopieczne Piotra Makowskiego , które ligowe rozgrywki w PlusLidze rozpoczną za dwa tygodnie, zmierzą się w Pile z wymagającymi rywalkami. W sobotę zagrają z Calisią Kalisz, brązowymi medalistami minionego sezonu, a następnie ze słowacką SK ŻU Żilina. W drugim dniu ich rywalkami będą wicemistrzynie kraju, miejscowy Farmutil.

 

Traktuję ten turniej, jako kolejny etap przygotowań do ligowych zmagań. Wynik będzie sprawą drugorzędną, choć nie ukrywam, że miło jest odnosić zwycięstwa – tłumaczy szkoleniowiec Centrostalu. – Te jednak będą nam potrzebne już w rozgrywkach. Turniej w Pile będzie jednym z ostatnich sprawdzianów formy. Zobaczymy, jak prezentujemy się na tle wymagających przeciwników. W przyszłym tygodniu planuję jeszcze rozegranie jednego spotkania kontrolnego . 

W niedzielę kontrolnie zagrają również siatkarze Delecty.

To będzie dla nas ostatni sprawdzian przed inauguracją PlusLigi. Traktujemy go bardzo poważnie, dlatego wyjdziemy na gdański parkiet siódemką, która najprawdopodobniej za tydzień rozpocznie ligowy mecz w Jastrzębiu z Jastrzębskim Węglem – zdradza Rostislav Chudik , trener Delecty – Jeżeli zagramy tak, jak w drugim spotkaniu z ZAKSĄ w Kędzierzynie, gdzie byliśmy dla podopiecznych Krzysztofa Stelmacha równorzędnym rywalem, to spokojnie będę patrzył w przyszłość. Naszym celem jest przecież utrzymanie się w PlusLidze, a tegoroczna liga będzie bardzo wyrównana. Do faworytów na pewno należeć będą zespoły Skry, Resovii, Jastrzębskiego Węgla. Do nich dołączyłbym jeszcze ZAK SA Kędzierzyn. Trudno natomiast wskazać kandydatów do spadku .

źródło: pomorska.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved