Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Nowy siatkarz trenuje z AZS UWM Olsztyn

Nowy siatkarz trenuje z AZS UWM Olsztyn

Zawodnicy AZS UWM od czwartku przebywają w Gdańsku, gdzie rozgrywają kontrolne mecze z tamtejszym Treflem. Dla podopiecznych trenera Mariusza Sordyla to jeden z ostatnich testów formy przed rozpoczynającą się PlusLigą.

Wśród zawodników trenujących z akademikami jest Michał Chaberek. To 21-letni przyjmujący (194 cm wzrostu), który przez trzy lata trenował w Szkole Mistrzostwa Sportowego, po czym jego karierę przerwała kontuzja barku i konieczność poddania się operacji. Następnie w 2007 r. trafił do AZS Politechniki Warszawa. Ma na swoim koncie także wiele występów w młodzieżowej reprezentacji Polski, z którą m.in. zdobył złoty medal mistrzostw Europy kadetów w 2005 r. W lipcu tego roku miał także zagrać w reprezentacji B w dwumeczu z Argentyną, jednak wszystko przekreślił uraz biodra, którego nabawił się na treningu. W nachodzącym sezonie miał bronić barw Jadaru. W ostatnim czasie jednak, w nie do końca jasnych okolicznościach, rozstał się z klubem z Radomia.

Jak powiedział prezes Jadaru Tadeusz Kupidura, kontuzja biodra Michała jest na tyle poważna, że lekarz klubowy nie wyraził zgody na jego grę. Tymczasem menedżer Chaberka Piotr Szulc wydał komunikat, w którym zaprzecza tym informacjom, twierdząc, że siatkarz jest zdrowy, a Jadar szukał tylko pretekstu do rozwiązania umowy. Czy teraz zostanie zawodnikiem AZS UWM, powinniśmy przekonać w najbliższych dniach. Przypomnijmy, po kontuzji Artura Jacyszyna (zerwane przednie więzadło krzyżowe), w olsztyńskim zespole brakuje zawodnika na pozycji przyjmującego.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved