Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Marta Szymańska: Mecz z Rumią nie będzie łatwy

Marta Szymańska: Mecz z Rumią nie będzie łatwy

fot. archiwum

Już w 2. kolejce spotkań nadarzy się okazja do odrobienia części strat do najgroźniejszego rywala w walce o awans – Budowlanych Łódź, które wygrały piątkowy mecz w Mysłowicach, ale tylko 3:2.

Oczywiście, że interesują nas wyniki innych spotkań, ale teraz staramy się skupić na sobie. Przyjęłyśmy taktykę Adama Małysza i, tak jak on, koncentrujemy się na każdym kolejnym pojedynku. Teraz jest to mecz z Rumią, który wcale łatwy nie będzie – mówi Marta Szymańska .

 

Rozgrywająca PRO KON STAL Piasta, choć mieszka w Gdyni niewiele wie o zespole najbliższego rywala. – Przed samym spotkaniem na pewno sporo na temat przeciwnika powie nam trener. Ja na razie wiem tyle, że Rumia jest beniaminkiem, i że do I ligi awansowała w miejsce zespołu, który wycofał się z rozgrywek. Wiem jeszcze to, że gra tam Kinga Kasprzak – dodaje „Marti”. Dla niej, podobnie jak dla Marty Siwki , wyjazd do Trójmiasta oznacza wizytę w rodzinnym domu. – Dojazd na halę w Rumii zajmuje mi około 15. minut. Oczywiście samochodem. Co ciekawe, choć mieszkam tak blisko tego klubu nigdy nie otrzymałam propozycji gry w tym zespole. Nawet w czasach juniorskich. Podobnie ma się zresztą sytuacja z inną trójmiejską drużyną, Gedanią – śmieje się Szymańska, która już czwarty sezon gra w Szczecinie. 

Niedzielny rywal PRO KON STAL Piasta (mecz rozpocznie się o godz. 18.00), nie należy do I-ligowych potentatów. – Ten zespół nigdy nie miał zbyt dużej siły przebicia i zawsze był w cieniu wspomnianej Gedanii. I choć w Trójmieście pewnie nie wszyscy kibice interesują się wynikami tej drużyny, to w samej Rumii jest dość duże zainteresowanie siatkówką. W niedzielę na pewno nie będziemy grać przy pustych trybunach. Tamtejszą halę znamy zresztą doskonale, bo z tym zespołem toczyłyśmy już ligowe boje. Z tego co pamiętam zawsze kończyły się one naszymi zwycięstwami, dlatego mam nadzieję, że i tym razem będzie podobnie – kończy nasza siatkarka.

źródło: piast.szczecin.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved