Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Asian Cup: Wygrane Chinek i Koreanek

Asian Cup: Wygrane Chinek i Koreanek

W trzecim dniu turnieju Chinki pokonały Japonię, a Korea Wietnam, co dało obydwu zespołom zwycięstwo w swych grupach. Po dniu przerwy w niedzielę zostaną rozegrane ćwierćfinały.

Koreanki w meczu z Wietnamkami po przegraniu pierwszego seta do 19, zrehabilitowały się w następnych i wygrały je 25:15, 25:15, 25:18. W pozostałych meczach grupy A, Tajki wygrały z Tajwanem 25:15, 25:19, 25:18 w zaledwie 70 minut.

W grupie B Chiny pokonały Japonię 25:9, 25:22, 25:13, a Australia w trzech setach rozgromiła Malezję(25:11, 25:21, 25:22) notując tym samym swoje pierwsze zwycięstwo podczas tego turnieju. Przypomnijmy, że z ośmiu drużyn, wyłączając Japonię i Chiny, który już się zakwalifikowały, dwie zagrają w przyszłorocznym World Grand Prix.

Trener tajlandzkiego zespołu, Natapon Srisamutnak, był zadowolony z postawy swoich podopiecznych w meczu z Tajwanem: – Mecz z Tajwanem nie był zbyt ciężki. One są niskie i nie mogły zdobywać decydujących punktów blokiem. Jednak i nasza forma jest także poniżej pewnego standardu. Jestem przekonany, że pokonamy Australię w naszym następnym meczu w ćwierćfinałach. Ciężkie zadanie czeka nas w półfinale, kiedy spotkamy się z Chinami. Chinki są wysokie i musimy mieć pewność, że nasze przyjęcie jest dobre. Jeśli nie, to Chinki wykorzystają okazję do wygranej.Nie mniej jednak ponieważ Chiny i Japonia już się zakwalifikowały do przyszłorocznego Word Grand Prix i myślę, że dołączymy do nich w tych rozgrywkach.

W piątkowym starciu dwóch niepokonanych do tej pory drużyn, Chiny wytoczyły ciężką artylerię w postaci silnych ataków Wang Yimei, Li Juan, Xue Ming i Liu Yanan, podczas gdy Japonkom przewodziła Mai Furii, która zdobyła 11 punktów atakiem. Chinki początkowo wyszły na prowadzenie 10:3, głównie dzięki zabójczym zbiciom i serwisom Wang. Górując nad rywalkami wzrostem mogły wykorzystać szczelny blok i piorunujące ataki Wang i doprowadzić do stanu 21:8. Całego seta wygrały 25:9.

W drugim secie Japonki wzięły się w garść i wyszły na prowadzenie 11:10. Jednak Chinki raziły swoje rywalki atakami nie do obrony i od stanu 19:19 kontynuowały grę w swoim tempie, co pozwoliło im wygrać tę partię 25:22.

W trzecim secie Yang Hao i Zhou Suhong walnie przyczyniły się do tego, że siatkarki z Państwa Środka z łatwością wygrały seta 25:13.

Pomimo porażki trener Japonek, Sadatoshi Sugawara, był usatysfakcjonowany formą swoich podopiecznych: – To jest całkiem przebudowana drużyna. Wszystkie zawodniczki występujące na Olimpiadzie w Pekinie mają przerwę. Zostałem nowym trenerem japońskiej reprezentacji. Zawodniczki dostały powołania dosłownie na tydzień przed rozpoczęciem tych zawodów. Mimo, że przegraliśmy z Chinami, jestem zadowolony z gry moich zawodniczek. Chinki są bardzo silne i doświadczone. Wygrać z nimi nie jest łatwo. jednak przed przyjazdem tutaj postawiliśmy sobie za cel wygraną w turnieju. Jednak po zobaczeniu gry Chinek i Koreanek, myślę, że zakończenie rywalizacji na trzecim miejscu będzie dla mojej drużyny satysfakcjonujące. One są nadal młode i potrzebują więcej doświadczenia. One są przyszłością drużyny, może na następną Olimpiadę w Londynie.