Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Władimir Alekno: W Rosji brakuje dobrych zawodników

Władimir Alekno: W Rosji brakuje dobrych zawodników

Znany szkoleniowiec ekipy Zenit Kazań Władimir Alekno twierdzi, że faworytami do mistrzowskiego tytułu w Rosji są drużyny Dynama Moskwa oraz Iskry Odincowo. Na łamach gazety „The Soviet Sports” przyznaje, że jego zespół przygotowywał się bez pełnego sztabu szkoleniowego i składu.

Nie mogę powiedzieć, że okres przygotowawczy był bezproblemowy. Zenit jest daleki od optymalnej formy fizycznej i planu gry. Są problemy ze strukturą zespołu. Mamy słabą ławkę rezerwowych, która mogłaby zmieniać podstawowych zawodników. I to wcale nie wynika z braku pieniędzy w klubie. W Rosji brakuje gwiazd, zawodników grających na wysokim poziomie – twierdzi Alekno.

Faworytami Władimira Alekno do tytułu mistrza Rosji w tym sezonie są dwie ekipy – Dynamo Moskwa oraz Iskry Odincowo. – Te dwa zespoły są lepsze niż pozostałe. Skompletowały one klasowe składy z rosyjskiej kadry i światowych gwiazd.Drużyna Zenitu Kazań nie ma przed sobą określonego celu na nadchodzący sezon. – Będziemy skupiać się na każdym meczu osobno. Celem jest maksymalne skupienie na poszczególne pojedynki.

Przypomnijmy, że Władimir Alekno jest również trenerem reprezentacji Rosji. Jego kariera siatkarska rozpoczęła się od gry w klubie CSKA Moskwa. Występował także w klubach bułgarskich, włoskich i francuskich. W 1999 roku został trenerem Tours VB, w którym kończył swoją karierę zawodniczą.

źródło: inf. własna, sportbox.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved