Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Strefowa zapowiedź słowackiej ekstraklasy kobiet

Strefowa zapowiedź słowackiej ekstraklasy kobiet

Dzisiaj rozpoczyna się rywalizacja w słowackiej ekstraklasie kobiet, w sezonie ligowym 2008/09. W pierwszym etapie walkę podejmie tylko osiem zespołów. Do dwóch najlepszych, po nowym roku dołączą dwa stołeczne kluby: Slavia i Doprastav.

Tak jak u mężczyzn będzie to 17. sezon rozgrywek na Słowacji. Dotychczas 11. razy mistrzowski tytuł zdobywała Slavia UP Bratysława, mimo że w ostatnich latach prym ligowym zmaganiom na Słowacji i MEVZA nadawał VK Senica, w którym to swego czasu grało kilka, dobrze znanych z polskich parkietów, nazwisk.

Tak jak w latach ubiegłych, liga będzie liczyć 10. zespołów, wśród których znalazły się dwie drużyny, grające poprzednio na zapleczu słowackiej ekstraklasy – ZŠK UKF Nitra i VK Spišská Nova Wieś. Zmianie nie ulegnie również system rozgrywek, który będzie składał się z trzech etapów. W pierwszym, trwającym do 20 grudnia, w lidze rywalizuje ze sobą tylko 8. drużyn. Pierwsza i trzecia drużyna poprzedniego sezonu, biorą w tym czasie udział w rozgrywkach MEVZA i Pucharze CEV. Do europejskich pucharów nie dopuszczono wicemistrzyń Słowacji, VO ŠOG Nitra, odpowiednika polskiego SMS-u, składającego się z kadetek i juniorek grających w reprezentacji tego kraju.Po nowym roku, liga zostanie podzielona na dwie grupy. W pierwszej rywalizować będą dwie najlepsze ekipy wyłonione z pierwszej fazy rozgrywek oraz VK Doprastav Bratislava i Slávia UK Kúpele Dudince Bratislava. Zespoły z miejsc 5.-10. utworzą drugą grupę, która będzie walczyć o utrzymanie. Najsłabsza drużyna automatycznie spada z ligi, 9. zespół, tak jak miało to dotąd miejsce w LSK-a, będzie grał baraż z drugim teamem II ligi.

Warto podkreślić, że w tym sezonie w lidze słowackiej będziemy mieli polski akcent. Kontrakt z trzecią ekipą ligi, VK Doprastav Bratislava podpisała była siatkarka Gwardii Wrocław, Marta Solipiwko.

źródło: inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved