Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Piast Szczecin zagra pokazowy mecz w Pyrzycach

Piast Szczecin zagra pokazowy mecz w Pyrzycach

fot. archiwum

Już w najbliższą środę, 8 października o godz. 18.30, zawodniczki PRO KON STAL Piast Szczecin pojawią się w... Pyrzycach, aby zagrać pokazowy mecz z berlińską drużyną Kopenicker SC. Walka będzie się toczyć o Puchar Burmistrza Pyrzyc.

To będzie pokazowy mecz o Puchar Burmistrza naszego miasta, Kazimierza Lipińskiego. Oprócz szczecinianek zaprosiliśmy jeszcze Kopenicker SC z Berlina. To będzie spore wydarzenie, bo wprawdzie w Pyrzycach było już kilka imprez siatkarskich, ale jeszcze nigdy nie grały u nas zespoły tej klasy – informuje organizator meczu, Jan Adamski .

 

Spotkanie odbędzie się w środę o godz. 18.30 w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Rolnej 5. – Jestem przekonany, że obiekt wypełni się kibicami, tym bardziej, że wstęp na imprezę jest bezpłatny. W naszym mieście jest zresztą spore zainteresowanie siatkówką, mamy kilka drużyn amatorskich. Po cichu liczę także, że w Pyrzycach pojawią się fani PRO KON STAL Piasta ze Szczecina. Jak dojechać na naszą halę? Bardzo łatwo. Na rondzie, na którym zawsze są korki, wystarczy pojechać prosto. Oczywiście jadąc ze Szczecina – dodaje z uśmiechem kierownik Wydziału Edukacji Kultury Sportu i Zdrowia w Pyrzycach.Dla podopiecznych trenera Marka Mierzwińskiego konfrontacja z Niemkami będzie świetnym sprawdzianem formy przed kolejnymi meczami ligowymi. Kopenicker SC, to przecież jeden z czołowych zespołów niemieckiej ekstraklasy. W tym miejscu warto przypomnieć, że siatkarki z Berlina miały być jednym z uczestników niedawnego turnieju PRO KON STAL CUP. Niestety, wówczas drużynę, w której występuje m.in. Ilona Farkowska , dopadła prawdziwa plaga kontuzji i Niemki musiały zrezygnować z udziału w imprezie. Tamte problemy, to już jednak przeszłość. Obecnie wszystkie zawodniczki Kopenickera są w pełni sił, a to oznacza, że kibice, którzy pojawią się w środę w Pyrzycach zobaczą ciekawe i emocjonujące widowisko.

źródło: piast.szczecin.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved