Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Męski World Tour w Mysłowicach

Męski World Tour w Mysłowicach

Minął zaledwie miesiąc od pierwszego w historii Mysłowic turnieju cyklu SWATCH FIVB World Tour Mysłowice Open. Jednak już dziś mamy bardzo dobrą informację dla kibiców siatkówki plażowej w Polsce. World Tour pozostaje w Mysłowicach...

Światowa Federacja Siatkówki (FIVB) zaproponowała Miejskiemu Środkowi Sportu i Rekreacji oraz Urzędowi Miasta Mysłowice organizację turniejów SWATCH FIVB World Tour w siatkówce plażowej mężczyzn w latach 2009-2012. To nie lada wyróżnienie dla włodarzy miasta i organizatorów turnieju.

Bardzo się cieszę, iż FIVB tak dobrze oceniła nasz turniej i przyznała nam możliwość organizacji tej imprezy w kolejnych latach – powiedział prezydent Mysłowic, Grzegorz OsyraTegoroczny World Tour przyciągnął do Mysłowic ponad 60 najlepszych żeńskich par z całego świata . Były wśród nich zwyciężczynie turnieju w Starych Jabłonkach oraz liderki rankingu światowego – Ana Paula i Shelda. Prócz nich na Górny Śląsk zjechały znakomite pary seniorskie z całego świata, które kibice siatkówki plażowej znają z całego cyklu turniejów.

To była pierwsza tej rangi impreza w Mysłowicach. Uzyskaliśmy bardzo wysokie oceny. Wszystko zadziałało jak powinno. Cieszymy się iż FIVB doceniła nasze starania i przyznała nam organizację kolejnych turniejów tej rangi – dodała Elżbieta Zając, dyrektor turnieju, a na co dzień szefowa MOSiR.

Pierwszy historyczny World Tour w Mysłowicach wygrały Brazylijki – Maria Clara i Carolina, jednak w turnieju równie dobrze wypadły nasze duety. Katarzyna Urban i Joanna Wiatr zajęły wysokie 13 miejsce ( to najwyższe jak dotąd osiągnięcie żeńskiego duetu w tym cyklu). Natomiast Magdalena Michoń-Szczytowicz i Agnieszka Wołoszyn były 17. Turniej SWATCH FIVB World Tour Mysłowice Open w oczach obserwatorów z ramienia FIVB wypadł bardzo dobrze, a organizatorzy zebrali same pochlebne opinie.

Mysłowice były w pierwszym tygodniu września światową stolicą siatkówki plażowej. Dopisała pogoda i publiczność. Finałowe zmagania obejrzeli nie tylko fani siatkówki plażowej zebrani na trybunach,ale także kibice na całym świecie dzięki bezpośredniej relacji w telewizji Eurosport i Polsat Sport.

Zawody pozytywnie ocenione zostały przez gości, którzy przybyli do Mysłowic oraz co najważniejsze przez sponsorów, którzy już wyrazili chęć współpracy przy kolejnych turniejach. Zadowolenia nie kryły również same siatkarki. Miejmy nadzieje iż pogoda znów dopisze, a Park Słupna zapełni się kibicami siatkówki plażowej z kraju i zagranicy.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved