Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Lube Banca Macerata: Powrót Rodrigao

Lube Banca Macerata: Powrót Rodrigao

Zdobywca Pucharu i Superpucharu Włoch - Lube Banca Marche Macerata, wreszcie w komplecie. Do kadry zespołu dołączył wicemistrz olimpijski Rodrigao, który wraz z reprezentacją Brazylii zajął drugie miejsce w Copa America 2008.

Brazylijski środkowy, który uczestniczył w początkowych przygotowaniach zespołu do nowego sezonu, w czwartek wznowił treningi. Siatkarze z Maceraty na inaugurację nowego sezonu po ciężkim, pięciosetowym boju zwyciężyli beniaminka Serie A Framasil Pineto. W sobotę czeka ich pojedynek z zespołem Stamplast Martina Franca. Rodrigo Santana twierdzi, że jest w pełni gotowy do gry. – To będzie na pewno ciężki mecz, ale musimy zrobić wszystko, aby nie popełniać prostych błędów.

Wprawdzie jestem jeszcze trochę zmęczony po podróży, jednak wszystkie moje siły chcę skupić na grze w lidze – mówi zawodnik. – Moje zobowiązania wobec drużyny narodowej traktuję bardzo poważnie, jednak kiedy już je wypełniłem, będę myślał tylko i wyłącznie o Lube.Reprezentacja Brazylii po porażce 3:2 w finale z drużyną Kuby, po raz trzeci z rzędu musiała zadowolić się srebrnym medalem na turnieju Copa America. Czy po przegranej Lidze Światowej i „srebrnych” Igrzyskach Olimpijskich ten rezultat można potraktować jako, kolejną już w tym sezonie, porażkę ekipy Bernardo Rezende?

Sądzę, że srebro w Copa America należy uznać za bardzo dobry wynik – uważa Brazylijczyk. – Trzeba uwzględnić fakt, że mamy bardzo odmłodzoną drużynę. Moim zdaniem z tą grupą da się wiele osiągnąć, to jednak wymaga czasu.

Po odejściu Giby Rodrigao przejął funkcję kapitana reprezentacji. – Opaska kapitana to dla mnie prawdziwy zaszczyt – podkreśla. – Dodatkowo powoduje więcej emocji podczas każdego meczu.

Zarówno zwycięski mecz o Superpuchar Włoch jak i pierwsze zmagania swoich kolegów z Maceraty na ligowych parkietach siatkarz mógł śledzić jedynie za pośrednictwem Internetu. – Zaczęliśmy ten sezon z właściwego pułapu. Odnieśliśmy dwa zwycięstwa i niewątpliwie ma to duże znaczenie. Może nasza gra nie układa się jeszcze tak jak powinna, ale na początku sezonu to normalne. Jest jeszcze sporo elementów, które musimy poprawić – zaznacza.

źródło: inf. własna, lubevolley.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved