Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kamery pomogą sędziom

Kamery pomogą sędziom

Rozpoczynający się 11 października nowy sezon ligowy, będzie rekordowy nie tylko ze względu na niespotykaną wcześniej liczbę gwiazd, ale także z powodu towarzyszących im kamer - czytamy w artykule, w "Przeglądzie Sportowym".

Już teraz trwają zaawansowane rozmowy na linii PlusLiga – Polsat, których finał oznaczać będzie możliwość sprawdzenia decyzji sędziowskiej na monitorze i jej zmiany! To początek prawdziwej rewolucji i to nie tylko na polskich boiskach. W przypadku powodzenia akcji przykład z naszej ligi może wziąć światowa federacja FIVB, która z zainteresowaniem przyglądać się będzie próbom w Polsce.

Jest przesądzone, że pomysł sprawdzimy podczas turnieju finałowego Pucharu Polski. Jeśli zbierze pozytywne oceny, a jestem przekonany, że tak będzie, zapewnimy sędziom pomoc kamer także w play-off w PlusLidze – mówi prezes Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej SA, Artur Popko. – Trwają zaawansowane rozmowy z Polsatem, ale jesteśmy przekonani, że ta telewizja da radę pokazać wszystko idealnie.Pomysł z kamerami ma wielu zwolenników. Jeszcze w marcu, gdy po raz pierwszy pojawił się podczas finałowego turnieju o Puchar Polski w Poznaniu, mówiło się, że przeciwni są mu sędziowie. Teraz jego entuzjastą jest Andrzej Lemek, od niedawna szef polskich arbitrów. – Jesteśmy zdecydowanie za. Z tego, co wiem, rozmowy z Polsatem idą w dobrym kierunku. Wszyscy są też zgodni, że zanim system zastosujemy w play-off musimy go gdzieś sprawdzić. Puchar Polski będzie chyba idealny na pierwszy test – mówi Lemek. – Sędziowie chętnie przyjmą pomoc.

* Autor – Żelisław Żyżyński

źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved