Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Jutro mecz Poprad Stary Sącz – AZS Skawa UEK

Jutro mecz Poprad Stary Sącz – AZS Skawa UEK

Ligowy beniaminek, jakim jest MUKS Galicjanka Poprad Stary Sącz, zawsze stanowi wielką niewiadomą, szczególnie na początku sezonu. O jego sile już jutro będą miały okazję przekonać się siatkarki z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Przed meczem wiadomo, że... nic nie wiadomo.

W pierwszej kolejce Poprad rywalizował z MKS Andrychów – zespołem, który awansował w poprzednim sezonie do pierwszej ligi, lecz ze względów organizacyjno-finansowych był zmuszony wycofać się z rozgrywek i powrócić do drugiej ligi, tracąc przy tym kilka wartościowych siatkarek. W debiucie sądeczanek obyło się bez niespodzianki i MKS wygrał 3:1. Ciężko jednak powiedzieć, czy to andrychowianki są nadal tak silne, czy może beniaminek zapłacił tzw. "frycowe".

Z kolei AZS Skawa UEK na swój pierwszy mecz wyjazdowy uda się w zupełnie dobrych nastrojach. Wygrana na inaugurację z AZS AGH Wisłą Kraków 3:2 to z pewnością dobry start. Jednak paradoksalnie, same zainteresowane są bliższe przekonaniu, że przez swoją bardzo nierówną grę bardziej straciły jeden punkt, niż zdobyły dwa.

Trener Tomasz Klocek z pewnością będzie miał w sobotę nie lada orzech do zgryzienia przy ustalaniu pierwszej szóstki. Na szczęście akademickie derby Krakowa pokazały, że jest to problem bogactwa. Pod znakiem zapytania stoi występ jednej z bohaterek pojedynku z Wisłą – środkowej Doroty Bednarczuk , która jest chora. Nie zmienia to jednak faktu, że "na papierze" faworytem tego spotkania będzie AZS UEK. W sobotę okaże się, jak w tym przypadku teoria ma się do praktyki.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved