Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Radomski: „Gryziemy parkiet”

Jakub Radomski: „Gryziemy parkiet”

fot. archiwum

- Tu w Warszawie mamy w tym roku fajny zespół. Na treningach dajemy z siebie wszystko, po prostu „gryziemy parkiet” - mówi o atmosferze w jednej z młodszych ekip PlusLigi, zawodnik stołecznego AZS-u, Jakub Radomski.

Dlaczego nie widzieliśmy Cię ani razu w składzie akademików podczas III Memoriału Zdzisława Ambroziaka?

 

Jakub Radomski : – Mam lekki, przeciążeniowy uraz barku, dlatego też do końca tego tygodnia mam przerwę. Liczyłem, że będę miał możliwość zaprezentowania się zarówno trenerowi jak i kibicom w trakcie memoriału, ale sztab zdecydował, że będę odpoczywał, żeby nie obciążać na razie chorego barku. 

W tym roku miałeś bardzo pracowite wakacje, trenowałeś z kadrą B…

 

Tak… i na pewno nie był to czas stracony. Miałem się od kogo uczyć – dużo bardziej doświadczeni koledzy z drużyny, bardzo dobrzy trenerzy. Ćwiczyliśmy bardzo dużo przyjęcia, nie ukrywam, że z tym miałem problemy, liczę więc, że coś mi to dało (śmiech). Poza tym pracowaliśmy nad ustawieniami w obronie, sporo czasu spędzaliśmy na siłowni. Bardzo się cieszę, że miałem szansę trenować z kadrą.

 

Jak współpracowało Ci się z trenerem Panasem? Mówi się, że jest to jeden z najzdolniejszych szkoleniowców z tzw. „młodego pokolenia”.

 

Jest bardzo dobrym trenerem, z czystym sumieniem można powiedzieć o nim, że to prawdziwy fachowiec. Bezkonfliktowy człowiek, dogadywaliśmy się z nim bez problemów.

 

Czy myślisz, że okres spędzony na zgrupowaniu reprezentacji zaprocentuje w lidze?

 

To się dopiero okaże, czy będę miał dzięki temu lepszy sezon. Mam nadzieję, że będę miał sporo szans na zaprezentowanie swoich umiejętności. Najważniejsze jest jednak dobro drużyny. Tu, w Warszawie, mamy w tym roku fajny zespół. Jest świetna atmosfera, wszyscy zawodnicy, którzy przyszli do klubu naprawdę dobrze grają i jeśli któryś z nich okaże się ode mnie lepszy będę po prostu pracował jeszcze ciężej.

 

* Z siatkarzem rozmawiała Natalia Starosta. Cała rozmowa zamieszczona jest w serwisie reprezentacja.net

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved