Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > IV liga: Juniorzy KPKS Halemba w miejsce seniorów

IV liga: Juniorzy KPKS Halemba w miejsce seniorów

Po wycofaniu się drużyny seniorów KPKS-u z rozgrywek w III lidze (ich miejsce zajął UKS Kazimierz Płomień po wygranych barażach z Corona Rudniki), juniorzy KPKS-u zaczynają, a ściślej biorąc - zaczęli obozem w Ustroniu, przygotowania do walki w IV lidze w rozgrywkach ŚZPS.

Każdy podkreśla chęć udziału w tych rozgrywkach, a samą ochotę zawodnicy potwierdzają ciężką pracą na treningach. – Chcemy wygrać ligę i jak najszybciej awansować wyżej. Mamy zamiar w przyszłości zająć jedno z miejsc w III lidze, zastępując naszych starszych kolegów – mówi Marcin Wypych, trener juniorów KPKS.

W dniach 4-12 sierpnia br. zespół przebywał na obozie sportowym w Ustroniu – Lipowcu. Zawodnicy zamieszkali w pokojach hotelowych w tamtejszej Szkole Podstawowej nr 5, gdzie również odbywały się wszystkie treningi (siłowe, taktyczne oraz czysto siatkarskie). Pod okiem trenera chłopaki trenowali ciężko 3 razy dziennie, odbywały się zajęcia na hali w małych grupach (przyjmujący, środkowi lub atakujący i rozgrywający) a także odbywały się odprawy całego zespołu. Otoczenie sprzyjało wypoczynkowi na świeżym powietrzu połączonym z pracą nad rzemiosłem siatkarskim. Juniorzy mogli sobie pozwolić na rozgrzewki na świeżym powietrzu, bądź poranny jogging przygotowywany przez poszczególnych zawodników. Nie mogło zabraknąć także wyprawy w góry, a w przypadku chłopaków była to całodzienna wyprawa na Czantorię Wielką – 995 m n.p.m (przez Małą Czantorię).Po obozie zespół dostał jeszcze parę dni wolnego, lecz już 20 sierpnia rozpoczęli treningi w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 5 w Rudzie Śląskiej. Podopieczni Marcina Wypych kontynuowali zajęcia rozpoczęte na obozie oraz przygotowywali się do kolejnego sezonu Rudzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki rozpoczynającego się w połowie września. W cyklu spotkań wstępnych wpisał się także wyjazd do Jastrzębia, gdzie zawodnicy bacznie mogli obserwować rozgrzewkę, trening i zajęcia siatkarzy Jastrzębskiego Węgla pod okiem trenera Roberta Santilliego. Po ponad dwugodzinnym treningu przyszedł czas na rozmowy z swoimi odpowiednikami na pozycjach z boiska z drużyny Jastrzębia oraz pamiątkowe zdjęcie. Trener Santilli ponownie zaprosił drużynę na kolejne spotkanie, gdzie tym razem juniorzy KPKS wyjdą na boisko, aby rozegrać jednego seta z drużyną z Szerokiej.

Tuż na początku roku szkolnego (5 września) odbył się sparing w Reptach Śląskich z drużyną UKS Gwiazda Tarnowskie Góry. Było to pierwsze spotkanie juniorów KPKS-u rozegrane po okresie wakacyjnym z dość wymagającym przeciwnikiem. Na boisko zawodnicy wyszli dość pewni, ale z biegiem czasu ich gra stawała się niepewna i nerwowa. Mnożące się błędy w przyjęciu nie pozwoliły na dobre rozgrywanie piłek przez co przegrali to spotkanie 1:3. Po sparingu zespół zwiększył swoje treningi oraz jeszcze bardziej uświadomił sobie błędy popełniane w swojej grze.

Jak wcześniej wspomniano w połowie września rozpoczęły się rozgrywki w ramach Rudzkiej ALS. Do każdego spotkania zespół skrzętnie się przygotowywał, eliminując jeszcze te błędy, które pojawiały się w meczach bądź na treningu. Po dwóch spotkaniach w ramach rozgrywek drużyna z Halemby zanotowała dwa zwycięstwa, które cieszą ale praktycznie nie są jeszcze na tyle znaczące i decydujące. To dopiero początek rozgrywek!

Juniorzy KPKS-u trenują dwa razy tygodniowo: we wtorki (18.30-21.00; w Sali SP 21 w Kochłowicach) oraz w piątki (19.00-21.00; sala Gimnazjum nr 5 w Goduli).

Aktualna lista zawodników:

rozgrywający:
Adam Giemza
Krzysztof Włodarczyk

środkowi:
Dawid Gawenda
Mateusz Jędrecki
Krzysztof Lomania
Marcin Dobrowolski

atakujący:
Radosław Stylec
Krzysztof Zakrzowski

przyjmujący:
Tomasz Kamiński
Adam Michna
Jakub Podlejski
Przemysław Rumianowski
Krzysztof Serafin
Mateusz Zaczyk
Karol Zdybel

libero:
Krzysztof Fraus

Trener: Marcin Wypych

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi wojewódzkie, rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved