Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > G. Szymański: Są zaległości, wypłaty są przekładane

G. Szymański: Są zaległości, wypłaty są przekładane

Przed wyjazdem na styczniowe kwalifikacje olimpijskie do Izmiru zgłosił uraz pleców, trener Raul Lozano wściekł się i przestał go powoływać do kadry. Reprezentacja to melodia przyszłości, ale i obecnie Szymański ma nad czym myśleć.

– Osobiście nic nie mam i nie miałem do Raula – zapewnia zawodnik na łamach „Super Expressu” – To on się na mnie obraził. Gdyby pracował dalej, wciąż byłbym poza zespołem. Ale odszedł i pojawi się nowy trener, więc to dla mnie szansa na powrót do kadry. Nie ma znaczenia, czy będzie to Polak, czy obcokrajowiec.

Szymański cały poprzedni sezon zmagał się z bólami kręgosłupa. Na szczęście to już przeszłość. – Bywały tygodnie, że od tabletki przeciwbólowej zaczynałem dzień i na niej kończyłem, żeby móc spać – wspomina. – Teraz jest o niebo lepiej. Cztery miesiące rozbratu z siatkówką to sporo, ale bardzo się przydało. Trochę za dużo było wcześniej zajeżdżania organizmu. Odżyłem i fizycznie, i psychicznie.Reprezentacja to melodia przyszłości, ale i obecnie Szymański ma nad czym myśleć. Olsztyński klub stracił głównego sponsora, bo firma Mlekpol stwierdziła, że rok promowania się przez siatkówkę wystarczy. Nieoficjalnie wiadomo, że „Gelu” miał jeden z najwyższych kontraktów w lidze, mówi się o sumie zbliżonej do miliona złotych za sezon. Teraz, jak inni gracze z Olsztyna, musi zaciskać pasa.

Są zaległości, wypłaty są przekładane, obiecuje się nam pieniądze dopiero za jakiś czas – opowiada siatkarz. – Na razie zostaję w klubie, mam kontrakt i nie chcę go rozwiązywać. Na jak długo wystarczy mi cierpliwości? Nie ustalam żadnej daty, chociaż wiadomo, że okienko transferowe zamyka się pod koniec roku. Skoro poczekałem 4 czy 5 miesięcy, to jeszcze trochę wytrzymam.

* Autor – Marek Żochowski

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved