Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Dante Amaral zagra tam, gdzie chciał grać

Dante Amaral zagra tam, gdzie chciał grać

Jeszcze przed tygodniem przyjmujący reprezentacji Brazylii, Dante Amaral, przed własnymi rodakami nieudanie walczył z drużyną Kuby o złoty medal Copa America 2008. Wczoraj wysiadł z samolotu na moskiewskim lotnisku...

Właśnie udział w turnieju Copa America 2008, rozgrywanym w brazylijskim mieście Cuiaba, opóźnił pojawienie się Dante Amarala w swoim nowym klubie – Dynamo Moskwa. Przypomnijmy, że był to jeden z głośniejszych transferów w pierwszym okresie rozkręcania się karuzeli transferowej w ligach zagranicznych.

Zawodnik ten ostatnio występował w czołowym klubie ligi greckiej, a zarazem jednym z najlepszych zespołów europejskich – Panathinaikosie Ateny. Niżej zamieszczamy krótki wywiad, jakiego Dante udzielił tuż po przylocie do Moskwy.Co możesz powiedzieć o rosyjskiej siatkówce?

Dante Amaral: – Mówi się o niej coraz więcej za granicą. Wiem, że zespoły rosyjskiej Superliga prezentują bardzo wysokie umiejetności, przez co poziom całej ligi jest bardzo wysoki. Będzie to dla mnie wyzwanie, bo przez ostatnie trzy sezony grałem w lidze greckiej. Tam na pewno poziom gry nie był tak wysoki. Liczę na to, że zdołam odpowiednio włączyć się w nowy zespół i przydam się drużynie Dynama w realizacji jej planów.

Czy zaskoczyło Cię już coś w Rosji?

Jestem tu dopiero od kilku godzin. Pierwsze moje wrażenie jest takie, że wszystko tutaj jest normalne, takie jak w innych miejscach. Ale zapewne już w najbliższych dniach napotkam coś, co mnie zaskoczy.

Możesz powiedzieć, czemu wybrałeś moskiewskie Dynamo? Czy miałeś też propozycje z innych klubów?

Rosja to kraj, w którym chciałem zagrać już od dawna. Dynamo to obecnie najlepszy rosyjski klub, więc tutaj się znalazłem, tym bardziej, że zawsze myśląc o grze w Rosji, marzyłem, aby był to ten klub.

źródło: inf. własna, sportbox.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved