Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Asian Cup: Gładkie zwycięstwa Chinek i Japonek

Asian Cup: Gładkie zwycięstwa Chinek i Japonek

W drugim dniu rozgrywek Asian Cup wszystkie mecze kończyły się wynikiem 3:0. Najpewniejsze zwycięstwa odniosły reprezentacje Chin i Japonii, które wysuwają się na prowadzenie w wyścigu o awans do przyszłorocznego World Grand Prix.

Chinki odniosły kolejne pewne zwycięstwo, pokonując bardzo wysoko reprezentację Australię. Świetnie punktowały Wang Yimei i Li Juan, zaś w bloku wiodły prym Liu Yanan i Ma Yunwen. W pierwszych dwóch setach Australijki wyszły poza granicę dziesięciu punktów, jednak już w trzeciej partii Chinki wygrały aż 25:9.

Jeszcze lepiej podczas drugiego dnia zmagań spisały się siatkarki z Japonii, które pokonały 3:0 Malezyjki. Różnica pomiędzy tymi ekipami to co najmniej dwie klasy rozgrywkowe. Japonki punktowały seriami, w pierwszym i drugim secie pozwoliły rywalkom zdobyć odpowiednio 3 i 4 punkty. Jedynie w trzeciej partii Malezyjki zdobyły 10 punktów, a patrząc na poprzednie sety było to niezłe osiągnięcie.W pozostałych dwóch meczach również gładko wygrały reprezentacje Tajlandii i Korei Południowej. Te mecze były jednak nieco ciekawsze, a rywalki z Wietnamu i Tajwanu przynajmniej próbowały powalczyć od początku do końca każdego seta.

Po meczu Tajlandia – Wietnam trener Tajek, Natapon Srisamutnak powiedział: Sądzę, że moje dziewczyny zagrały całkiem dobrze. Kolejny mecz gramy z Tajwanem i raczej nie będziemy mieli w nim problemów. Dzisiejsze zwycięstwo da nam pewność siebie przed kolejnymi spotkaniami.

Wyniki 2. dnia Asian Cup:

Tajlandia – Wietnam 3:0
25:17, 25:12, 25:16

Korea płd. – Tajwan 3:0
25:15, 25:20, 25:16

Chiny – Australia 3:0
25:12, 25:13, 25:9

Japonia – Malezja 3:0
25:3, 25:4, 25:10

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved