Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Asian Cup: Gładkie zwycięstwa Chinek i Japonek

Asian Cup: Gładkie zwycięstwa Chinek i Japonek

W drugim dniu rozgrywek Asian Cup wszystkie mecze kończyły się wynikiem 3:0. Najpewniejsze zwycięstwa odniosły reprezentacje Chin i Japonii, które wysuwają się na prowadzenie w wyścigu o awans do przyszłorocznego World Grand Prix.

Chinki odniosły kolejne pewne zwycięstwo, pokonując bardzo wysoko reprezentację Australię. Świetnie punktowały Wang Yimei i Li Juan, zaś w bloku wiodły prym Liu Yanan i Ma Yunwen. W pierwszych dwóch setach Australijki wyszły poza granicę dziesięciu punktów, jednak już w trzeciej partii Chinki wygrały aż 25:9.

Jeszcze lepiej podczas drugiego dnia zmagań spisały się siatkarki z Japonii, które pokonały 3:0 Malezyjki. Różnica pomiędzy tymi ekipami to co najmniej dwie klasy rozgrywkowe. Japonki punktowały seriami, w pierwszym i drugim secie pozwoliły rywalkom zdobyć odpowiednio 3 i 4 punkty. Jedynie w trzeciej partii Malezyjki zdobyły 10 punktów, a patrząc na poprzednie sety było to niezłe osiągnięcie.

W pozostałych dwóch meczach również gładko wygrały reprezentacje Tajlandii i Korei Południowej. Te mecze były jednak nieco ciekawsze, a rywalki z Wietnamu i Tajwanu przynajmniej próbowały powalczyć od początku do końca każdego seta.

Po meczu Tajlandia – Wietnam trener Tajek, Natapon Srisamutnak powiedział: Sądzę, że moje dziewczyny zagrały całkiem dobrze. Kolejny mecz gramy z Tajwanem i raczej nie będziemy mieli w nim problemów. Dzisiejsze zwycięstwo da nam pewność siebie przed kolejnymi spotkaniami.