Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Paula Pequeno: Marzę o spokojnym życiu

Paula Pequeno: Marzę o spokojnym życiu

Od pracy w roli modelki do tytułu mistrzyni olimpijskiej. W między tymi wydarzeniami - małżeństwo i macierzyństwo. Brazylijska siatkarka Paula Pequeno zrealizowała marzenia wielu brazylijskich dziewcząt i to w wieku 26 lat.

W wieku 26 lat zrealizowała sny i marzenia wielu dziewcząt z Brazylii. Czy w takim razie ma jakieś inne cele jeszcze przed sobą? – Chcę być jeszcze lepszą siatkarką w przyszłości, a Igrzyskach Olimpijskie są marzeniem dla każdego sportowca – mówiła Pequeno w wywiadzie z Andreą Zorzim przed Pekinem.

Oczywiście każdy wie co było później. Brazylijki pokonały reprezentację USA, a Paula została wybrana MVP turnieju. Był to kolejny z punktów listy marzeń sportowców. O czym jeszcze marzy? – Chcielibyśmy mieć z mężem dom na wybrzeżu Brazylii, w którym toczyłoby się nasze ciche i spokojne życie.Nic dziwnego, że Pequeno tęskni za spokojnym życiem. Urodzona w Brasili, już w wieku 15 lat siatkarka przeprowadziła się do Sao Paulo. W siatkówkę zaczynała grać w rodzinnym mieście, w klubie ASBAC. W Sao Paulo przez cztery lata pracowała jako fotomodelka. Jednocześnie kontynuowała karierę siatkarską.

Modeling zakończyła w momencie wyjścia za mąż i urodzenia swojej córeczki Mel. Obecnie również przyznaje, że czasami ciężko jest pogodzić wszystkie role. – Czasami jest ciężko, bo mam wiele obowiązków: jestem matką, żoną, córką, przyjaciółką i siatkarką w tym samym czasie. Ale to najlepszy prezent jaki mogłam dostać od życia. Mamy z mężem dużo marzeń, ale teraz jest czas na pracę.

Mąż Pauli Pequeno łączy karierę piłkarza ręcznego z pracą w firmie. Z kolei Paula gra obecnie w ekipie Finasa-Osasco Sao Paulo i twierdzi, że obecnie nie planuje zmian w kwestii zawodowej.

O sobie Paula mówi: – Jestem zawsze pozytywnie nastawiona. Stałam się silniejsza, bardziej asertywna i pewna siebie, co czasami może przeszkadzać. Zawsze jednak myślę pozytywnie.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved