Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Impel Gwardia vs. Bundesliga

Impel Gwardia vs. Bundesliga

fot. archiwum

Ekipa Impel Gwardii najbliższy weekend spędzi u naszych zachodnich sąsiadów mierząc się m.in. z czołówką zespołów Bundesligi na tradycyjnych już zawodach w Dippoldiswalde. To ostatni turniej beniaminka ligi przed inauguracją rozgrywek.

Jest już tradycją, że wrocławianki w na początku jesieni wizytują niewielkie miasteczko w Niemczech (Dippoldiswalde – red) na corocznym międzynarodowym turnieju piłki siatkowej kobiet. W tym roku Impel Gwardia Wrocław zmierzy się z czołówką Bundesligi, reprezentacją młodzieżową Niemiec oraz zespołem z Liberca (Czechy).

 

Dotychczasowe mecze przedsezonowe były udane dla podopiecznych Rafała Błaszczyka (wygrane m.in. z Centrostalem, S.C. Drezdner, Post Wiedeń, Calisią Kalisz oraz Dąbrową Górniczą – red) stąd na pewno nie zabraknie mobilizacji w całym zespole do udziału w kolejnych, ostatnich już przed ligą meczów kontrolnych. 

Program gier jest niezwykle bogaty i wyczerpujący, a Impel Gwardia z pewnością wyniesie wiele korzyści z konfrontacji w licznych meczach praktycznie tuż przed inauguracją rozgrywek ligowych. Dwa lata temu w turnieju wrocławianki zajęły 2. miejsce, rok temu miejsce 3. Jak będzie w sezonie obecnym? Przekonamy się 05.10, w dniu finałowych siatkarskich starć w Dippoldiswalde.

 

Bogumiła Barańska (kapitan Impel Gwardia Wrocław): – W turnieju w Niemczech bierzemy udział już tradycyjnie. Gramy zawsze z czołówką Bundesligi więc mecze są ciekawe i zazwyczaj zacięte. To już ostatnie szlify przed inauguracją ligi stąd chcemy wypaść w zawodach jak najlepiej. Wspaniała organizacja meczów i klimat sportowej rywalizacji to zawsze wizytówka turnieju w Dippoldiswalde, stąd cieszymy się, że znów możemy zawitać do tego małego miasteczka pod Dreznem, które przez trzy dni żyje wyłącznie siatkówką. Występ w Dippoldiswalde będzie dla mnie szczególny ponieważ po raz pierwszy wystąpię w roli kapitana drużyny. Dziewczyny obdarzyły mnie zaufaniem i bardzo chciałabym się z tego zadania wywiązać jak najlepiej, a jako, że towarzyszy mi zazwyczaj pozytywne podejście do życia, jestem przekonana, że potrafię w trudnych sytuacjach w grze oddziaływać w ten sposób na całą drużynę – powiedziała Bogusia Barańska, przyjmująca Impel Gwardii.

 

grupa A Schweriner SC
1. VC Wiesbaden
KS Impel Gwardia Wrocław

grupa BDresdner Sportclub
Niemcy U-18
TU Liberec

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved