Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Jedynka Aleksandrów mierzy w I ligę

II liga: Jedynka Aleksandrów mierzy w I ligę

Silny skład, jak na II ligę, zdołał zmontować MKS Jedynka Aleksandrów. Doszło aż siedem nowych siatkarek, grających już wcześniej w zespołach klas wyższych. Trener Paweł Mikołajczak nie ukrywa, że zespół walczy o awans.

Nowe zawodniczki: Danuta Zagojska, Agnieszka Rajkowska, Katarzyna Buchalska (wszystkie Skra Bełchatów), Magdalena Blomberg, Katarzyna Łubic, Aleksandra Kuźmin (Organika Budowlani) i Sylwia Korzycka (ŁKS).

Aleksandrów walczy o uzyskanie awansu – przypomina nowy trener Jedynki Paweł Mikołajczak. – Władze klubu zapewniły siatkarkom przyzwoite warunki, a i zainteresowanie kibiców losami drużyny, stanowią czynnik mobilizujący. Naszymi najgroźniejszymi konkurentami wydają się zespoły Legionovii, Nike Ostrołęka i AZS AWF Warszawa.Mniej optymizmu ma ekipa ŁKS Łódź. Krzysztof Świta, trener siatkarek ŁKS: – Głównym problemem naszej drużyny jest brak stabilności finansowej. Nie rzutuje, jednak na postawę sportową moich podopiecznych. Chcielibyśmy zakwalifikować się do pierwszej czwórki zespołów, które będą rywalizowały o awans.

Najgorsza sytuacja jest w II-ligowym zespole Startu. Siatkarki są praktycznie pozbawione pomocy, jak twierdzi trener Krzysztof Świątczak, ze strony klubu. Jeżeli sytuacja nie ulegnie poprawie to Start będzie zmuszony wycofać się z rozgrywek.

źródło: Express Ilustrowany

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved