Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Asian Cup: Od pierwszego dnia dominują Chinki

Asian Cup: Od pierwszego dnia dominują Chinki

Reprezentantki Korei Południowej pokonały, w meczu otwarcia turnieju Asian Cup, zespół gospodyń – Tajlandię 3:2. Tie-break wygrały również siatkarki Wietnamu, które pokonały zespół Tajwanu. Najłatwiejsze zadanie miały Chinki, które pokonały ekipę Malezji 3:0.

Spotkanie pomiędzy Koreankami a siatkarkami z Tajlandii było szczególnie zacięte w czwartym secie. Tajki prowadziły w setach 2:1 i usilnie próbowały zakończyć mecz w czterech setach. Jednak w zaciętej końcówce granej na przewagi szczęście dopisało Koreankom, które wygrał 27:25. To zdecydowanie podniosło je na duchu przed piąty setem. Tym bardziej, że mecz odbywał się przy bardzo głośnym dopingu tajskiej publiczności. Tie-break należał już tylko do ekipy z Korei, która od początku zdominowała grę i zwyciężyła 15:9, a cały mecz 3:2.

To był rozczarowujący początek. Koreanki świetnie serwowały, a my nie mogliśmy znaleźć odpowiedzi na ich grę – powiedział Natapon Srisamutnak, szkoleniowiec ekipy z Tajlandii. – Wielka szkoda, że nasza atakująca Amporn Hyapa ma kontuzję kostki. Gdyby była zdrowa mielibyśmy szansę na zwycięstwo.

Następny mecz gramy z Wietnamem i szykujemy się na kolejny trudny mecz. Jestem jednak pełen wiary, że moje zawodniczki rozpracują na boisku Wietnamki – dodał.

Nerwowo było również w pojedynku pomiędzy reprezentacjami Wietnamu i Tajwanu. Po trzech setach 2:1 prowadziły siatkarki z Tajwanu, które trzeciego seta wygrały po zażartej walce 30:28. Widać było, że w kolejnej partii zespoły mocno osłabły, ale zmęczenie mocniej dopadło reprezentantki Tajwanu. O zwycięzcy miał zadecydować tie-break, w którym walka trwała do samego końca, a ostatecznie lepsze okazały się Wietnamki.

Chinki nie miały żadnych problemów z odniesieniem zwycięstwa nad ekipą Malezji. Można powiedzieć, że ten mecz był deklasacją Malezyjek przez Chinki. Szczególnie w drugim secie Chinki pokazały wielką klasę, pozwalając rywalkom zdobyć jedynie siedem oczek. W pozostałych Malezyjki ugrały niewiele ponad 10 punktów.