Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Superpuchar Hiszpanii kobiet wkracza w decydującą fazę

Superpuchar Hiszpanii kobiet wkracza w decydującą fazę

fot. archiwum

Wracają emocje związane z żeńską siatkówką klubową w Hiszpanii. W dniach 3-4 października zostaną rozegrane rozgrywki Superpucharu, który jest pierwszym tytułem do zdobycia w nadchodzącym sezonie.

Widownią tegorocznych zmagań będzie miejscowość Santa Cruz na Teneryfie, która ugości cztery najlepsze drużyny sezonu poprzedniego.

 

Rozgrywki Superpucharu będą w tym roku prognostykiem na sezon mniej pewnym, niż w ostatnich latach. Cztery drużyny, które zagrają o tytuł, to aktualny mistrz Hiszpanii oraz zeszłoroczny zdobywca Superpucharu, Club Atlético Voleibol Murcia 2005, wicemistrz Palma Volley, przegrany w finałowej walce o zeszłoroczny Superpuchar Voley Sanse Mepaban oraz trzecia drużyna minionego sezonu, a zarazem organizator rozgrywek, Tubillete.com Tenerife Marichal.Wszystkie ekipy aspirujące do tytułu charakteryzuje jedno: przed sezonem radykalnie zmieniły swoje składy. Każda z nich przeżyła swojego rodzaju rewolucję i stawi czoło wyzwaniom sezonu z plejadą nowych twarzy.

 

Tegoroczny Superpuchar przyniesienie odpowiedzi na cztery pytania. Po pierwsze, jaki naprawdę poziom gry prezentuje Club Atlético Voleibol Murcia 2005, który porzucił politykę werbowania głośnych nazwisk na rzecz tych mniej znanych. Pod wodzą Pascuala Saurína, który powraca na stanowisko pierwszego trenera, z poprzedniego składu zostaną tylko libero Diana Castano oraz atakująca Priscila Rivera.

 

Co więcej, dowiemy się też, czy zmiany zapoczątkowane w drużynie Tubillete.com Tenerife Marichal dały efekt. Kanaryjska ekipa chciała radykalnie zerwać z rozczarowującym zeszłym sezonem dołączając do składu wiele nowych zawodniczek, wśród których są Lucía Paraja i Yasmina Hernández oraz środkowe Kenia Barros i Branka Sekulic .

 

Z drugiej strony tajemnicą będzie też spektakularny skład Voley Sanse Mepaban, drużyny, która najbardziej się wzmocniła w całej lidze. W Madrycie liczą na to, że ta kombinacja w której zobaczymy byłe zawodniczki CV Albacete: Natalię Romanovą oraz Andreia Marras , oraz Niemkę Atikę Bougaa i środkowe Susana Rodríguez i Elena Butnaru , okaże się czołowym kandydatem do tytułu.

 

Czwarta ekipa, będąca w pewnym dysonansie Palma Volley, zaprezentuje sześć nowych zawodniczek. Będą próbowały powtórzyć sukcesy zeszłego sezonu, w którym zdobyto wicemistrzostwo w pierwszym roku grania w superlidze. Głównymi gwiazdami klubu z Balearów będą reprezentantka Argentyny, Sabrina Seguí , Wenezuelka Jessica María Paz i Chorwatka Jelena Alajbeg .

 

Kalendarz rozgrywek :

Półfinały (piątek, 3 października):

– Club Atlético Voleibol Murcia 2005 – Tubillete.com Tenerife Marichal

– Voley Sanse Mepaban – Palma Volley

Finał (sobota, 4 października):

-Zwycięzca pierwszego półfinału – zwycięzca drugiego półfinału

źródło: inf. własna, rfevb.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved