Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Rok pełen siatkarskich emocji

Rok pełen siatkarskich emocji

W przyszłym roku siatkarskich emocji zabraknąć nie powinno. Czeka nas bowiem organizacja Mistrzostw Europy, turnieju Grand Prix oraz meczów Ligi Światowej.

Jak wiadomo, we wrześniu w Łodzi, Wrocławiu, Katowicach i Bydgoszczy odbędą się mistrzostwa Europy kobiet, będziemy także organizatorem jednego z turniejów Grand Prix siatkarek, z kolei naszych siatkarzy już tradycyjnie oglądać będziemy w Lidze Światowej. Do tego dojdą jeszcze turnieje kwalifikacyjne do mistrzostw świata w 2010 roku.

W Turynie odbyło się losowanie grup eliminacyjnych mistrzostw świata, których finały w 2010 roku odbędą się we Włoszech (mężczyźni) i Japonii (kobiety). Obie nasze reprezentacje o paszporty do tych finałów walczyć będą u siebie. Na razie wiadomo, że rywalkami naszych siatkarek będą Turczynki, siatkarze w jednej grupie zagrają z Francuzami.Mieliśmy kilku kontrkandydatów do organizacji tych turniejów, ale decyzją kongresu CEV, który odbył się w Madrycie, to my będziemy gospodarzami – z zadowoleniem stwierdził wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Waldemar Wspaniały. – Bez wątpienia duży wpływ na tę decyzję miała wysoka ocena organizacji innych, wcześniejszych imprez. No i nasza wspaniała publiczność, potrafiąca współtworzyć fantastyczne widowisko.

Na razie nie wiadomo gdzie odbędą się turnieje kwalifikacyjne. Znany jest jedynie przypuszczalny termin: zmagania siatkarek muszą być rozegrane pomiędzy 19 czerwca a 19 lipca, natomiast siatkarzy między 14 a 30 sierpnia.

Prezes PZPS Mirosław Przedpełski zapewnia, że imprez nie powinno zabraknąć dla wszystkich zainteresowanych, ale priorytet będą miały miasta posiadające odpowiednie hale. W tym przypadku w grę wchodzą przede wszystkim centra, które będą gospodarzami przyszłorocznych mistrzostw Europy siatkarek.

O tym jednak zadecyduje nowy zarząd – zastrzega prezes PZPS.

Siatkówki nie powinno więc zabraknąć w Katowicach. „Spodek” już nieraz pokazał, że potrafił uskrzydlić naszą reprezentację. Z kim możemy zagrać? W grupie K nasza reprezentacja siatkarzy zagra na pewno z Francuzami i najprawdopodobniej z Niemcami, którzy zmierzą się we wcześniejszej rundzie z Chorwacją, Słowacją i zwycięzcą grupy A (Wielka Brytania, Islandia, Izrael). – Z pewnością będą to Niemcy, którzy przecież grali na ostatniej olimpiadzie w Pekinie – przypuszcza wiceprezes Wspaniały.

Stawkę uzupełni trzecia drużyna z grupy G, w której rywalizować będą: Grecja, Portugalia, Słowenia, Dania i zwycięzca grupy C (Austria, Węgry, Rumunia, Bośnia i Hercegowina).

Nasze siatkarki będą rywalizowały z Turczynkami, a także jedną z drużyn z grupy E, gdzie znalazły się Belgia, Słowacja, Chorwacja i zwycięska drużyna w grupie A oraz z Francją, Grecją, Hiszpanią i Finlandą oraz prawdopodobnie Danią. – Obojętnie z kim znajdziemy się w grupie, i tak nie powinno nas zabraknąć na mistrzostwach świata – uważa Waldemar Wspaniały.

źródło: naszemiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved