Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Kasza: Problem jest z przyjmującymi

Wojciech Kasza: Problem jest z przyjmującymi

Trener gdańszczan Wojciech Kasza po turnieju w Warszawie rąk nie załamuje, ale przyznaje, że ma problem z przyjmującymi. Dobrą wiadomością jest z kolei fakt, że Ergo Hestia będzie sponsorować ekipę beniaminka ligi.

Warszawski Memoriał Zdzisława Ambroziaka był trzecim i ostatnim turniejem przedsezonowym, w którym wystąpili Pana podopieczni. Szóste miejsce w tej imprezie to nie jest szczyt marzeń. Ma Pan jednak problemy kadrowe.

Nie dysponuję zbyt szeroką ławką. Po tym, jak podczas poprzedniego turnieju w Zdzieszowicach poważnej kontuzji doznał Bruno Zanutto [Brazylijczyk zerwał boczne wiązadło stawu skokowego – red.], musiałem przesunąć na inną pozycję Wojtka Serafina, który wcześniej 2,5 miesiąca przygotowywał się do gry jako libero. Bojan Janić po igrzyskach przechodzi kryzys fizyczny, ale myślę, że przed rozpoczęciem sezonu dojdzie do siebie. Drobne kontuzje, wynikające z przemęczenia, złapali Darek Szulik i Jarek Stancelewski, ale w środę obaj powinni już trenować. Część meczów grałem juniorami, eksperymentowałem m.in. na pozycji libero, gdzie oprócz Serafina grał Wiktor Chełmiński z Pruszcza Gd. Nie mam wielkiego pola manewru.Jak prezentuje się Łukasz Kadziewicz?

Na razie bardzo dobrze. Jest gotowy do pracy, ale pamiętajmy że podobnie jak Janić był pięć miesięcy na zgrupowaniach, a po igrzyskach miał raptem tydzień wolnego. Mam jeszcze dwa tygodnie, żeby to wszystko poskładać. Choć powiem szczerze, że gdyby mnie pan dziś zapytał, jaka będzie wyjściowa szóstka w pierwszym meczu, to nie odpowiem.

Kogo z tej szóstki jest Pan jednak mimo wszystko pewien?

Bardzo dobrze wygląda atakujący Wojtek Winnik, podobnie środkowi – Stancelewski, Szulik, Kadziewicz, obaj rozgrywający Kuba Bednaruk i Łukasz Kruk. Problem jest jednak z przyjmującymi.

Czy wobec tego rozważa Pan jeszcze jakieś transfery przed sezonem?

Ja mogę jedynie je planować. Rozmawiamy z prezesem Kazimierzem Wierzbickim, bo wszyscy widzimy, jaka jest sytuacja. Pozyskaliśmy zawodników światowej klasy, jak Janić czy Zanutto. Ale zwracałem uwagę, że przy kontuzji któregoś z nich będziemy mieli problem.

Będziecie poszukiwać tylko przyjmujących?

W takiej sytuacji pod tym pojęciem rozumiem także solidnego libero. Okienko transferowe jest otwarte do końca I rundy.

Co czeka Pana podopiecznych w najbliższych dniach?

W piątek w hali przy Kołobrzeskiej gramy sparing z AZS Olsztyn, a w niedzielę w hali AWFiS zaplanowany jest mecz z Delectą Bydgoszcz oraz prezentacja drużyny. Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu uda się nam jeszcze potrenować w hali AWFiS, gdzie mamy rozgrywać mecze ligowe. Na razie nie mieliśmy takiej możliwości. Nie jest tak różowo, jakbym to sobie wyobrażał.

* Rozmawiał Paweł Rydzyński – POLSKA Dziennik Bałtycki


Ta decyzja ma być ogłoszona w najbliższą niedzielę, gdy w samo południe odbędzie się oficjalna prezentacja siatkarzy Trefla. Sponsorem strategicznym gdańskiej drużyny będzie Ergo Hestia. Logo firmy pojawiło się na karnetach sprzedawanych na ligę przez klub, jest też na strojach meczowych. Oby tylko zespół Wojciecha Kaszy trafił z formą. W kolejnym turnieju towarzyskim zajęli ostatnie miejsce, choć debiutował już Łukasz Kadziewicz.

W niedzielę o godzinie 12.00 Trefl zaprosi kibiców do hali przy ul. AWFiS, w której będzie rozgrywać spotkania PlusLigi. Oficjalną prezentację, na której zostanie ogłoszony sponsor strategiczny, uświetni mecz towarzyski z Delectą Bydgoszcz.

źródło: Dziennik Bałtycki, naszemiasto.pl, trojmiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved