Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Siatkówka królową Igrzysk w Pekinie

Siatkówka królową Igrzysk w Pekinie

Największą popularnością w trakcie igrzysk w Pekinie cieszyły się u osób zainteresowanych olimpiadą zmagania polskich siatkarzy, siatkarek i pływaków - wynika z badań przeprowadzonych przez CBOS.

Mecze siatkówki w transmisjach na żywo i retransmisjach śledziło 77 procent badanych, a o cztery punkty procentowe mniej przyciągali pływacy. Reprezentanci obu dyscyplin w Pekinie jednak zawiedli – siatkarki odpadły po fazie grupowej, siatkarze – w ćwierćfinale, a pływacy, wbrew zapowiedziom, nie zdobyli nawet jednego medalu.

Poza siatkówką i pływaniem kibice wybierali raczej dyscypliny, w których zwykle reprezentanci Polski odnoszą sukcesy. 69 procent interesowało się lekkoatletyką (złoto Tomasza Majewskiego w kuli i srebro Piotra Małachowskiego w dysku), 64 – kajakarstwem (srebro dwójki Aneta Konieczna i Beata Mikołajczyk na 500 m), a 62 – wioślarstwem (złoto czwórki podwójnej i srebro czwórki bez sternika wagi lekkiej).Zmagania piłkarzy ręcznych – trzeciego reprezentanta gier zespołowych, oglądało 54 procent kibiców. Poza tym powodzeniem cieszył się turnieje piłki nożnej (43 procent) i koszykówki (40 procent), w których Polacy nie brali udziału.

Najmniej ankietowanych – odpowiednio 1 i 2 procent, zainteresowało się softballem i baseballem. Obie dyscypliny wypadają jednak z programu igrzysk.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved