Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Siatkarze AZS kuszeni przez Jadar Radom

Siatkarze AZS kuszeni przez Jadar Radom

Pozyskaniem dwóch siatkarzy AZS UWM poważnie zainteresowany jest klub z Radomia. Prezes Jadaru potwierdza te informacje, a jeden z olsztyńskich zawodników nie zaprzecza. - Wszyscy zadeklarowali, że zostaną w drużynie - twierdzą jednak działacze z Olsztyna

Wprawdzie wszyscy siatkarze AZS UWM zapowiedzieli, że zostaną na nadchodzący sezon w olsztyńskiej drużynie, to nie brakuje klubów, które z chęcią wykorzystałyby problemy finansowe brązowych medalistów mistrzostw Polski (nadal trwają poszukiwania strategicznego sponsora). Jak się dowiedzieliśmy, Paweł Siezieniewski i Jakub Oczko wstępnie wyrazili chęć przejścia do Jadaru.

Zespół z Radomia w ostatnim czasie musiał rozwiązać kontrakt z przyjmującym Michałem Chaberkiem, u którego wykryto poważne problemy zdrowotne. Luka pozostaje także na rozegraniu w drużynie trenera Mirosława Zawieracza. Wprawdzie miejsce w pierwszym składzie ma Jarosław Maciończyk, ale potrzebny jest dla niego solidny zmiennik.Czy AZS UWM Olsztyn opuszczą dwaj wymienieni siatkarze, powinniśmy przekonać się w ciągu najbliższych dni. – Rozmawiałem ze wszystkimi zawodnikami w czwartek oraz w piątek przed ich wyjazdem na Memoriał Zdzisława Ambroziaka i zadeklarowali grę w Olsztynie – mówi Andrzej Koncicki, przewodniczący rady nadzorczej Piłka Siatkowa AZS UWM SA. – We wtorek i środę będziemy z kolei podpisywali umowy indywidualne. Nie wiem, czy Paweł Siezieniewski, nasz wychowanek, postąpiłby w ten sposób i odszedłby do Jadaru. Wierzę, że sponsora znajdziemy lada dzień i wszystko się ułoży.

Gdyby jednak te informacje się potwierdziły, AZS UWM znalazłby się w trudnej sytuacji kadrowej. Jedynym zmiennikiem Pawła Zagumnego na rozegraniu zostałby bowiem mało doświadczony Łukasz Szablewski. Nieciekawie wyglądałaby sytuacja także na przyjęciu, ponieważ w miniony weekend na memoriale poważnej kontuzji nabawił się Artur Jacyszyn (zerwał przednie więzadło krzyżowe i do treningów powróci dopiero za kilka miesięcy).

* Michał Koronowski (gazeta.pl)

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved