Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Nie czas jeszcze na euforię po zwycięstwach Organiki

Nie czas jeszcze na euforię po zwycięstwach Organiki

fot. archiwum

Po zwycięskiej inauguracji pierwszoligowych siatkarek Organiki Budowlani wielu działaczy łódzkiego klubu już widzi zespół w ekstraklasie. Przed takim hurraoptymizmem przestrzega trener Jacek Pasiński.

Wprawdzie drużyna Piasta okazała się mniej groźna, aniżeli przypuszczano, ale jest jeszcze kilka innych zespołów, które mają te same aspiracje.

 

Należy do nich niewątpliwie drużyna Chemika Police, mająca bogate tradycje. W 1994 r. siatkarki z Polic, pod nazwą Komfort (występowała w nim Małgorzata Niemczyk ), zdobyły tytuł mistrza Polski, a w latach 1993-1994 wywalczyły Puchar Polski. 

Na inaugurację I ligi Police dość pewnie pokonały u siebie drużynę MOSiR Ramagum z Mysłowic, z którą łodzianki zmierzą się na wyjeździe w najbliższą sobotę. Zespół z Mysłowic awansował do I ligi dzięki wycofaniu się z rozgrywek Skry Bełchatów. Prezentuje raczej średni poziom I-ligowy.

 

Wydaje się więc prawie pewne, że siatkarki Organiki Budowlani sięgną po drugie zwycięstwo. Ale już w następnym spotkaniu z Budowlanymi Toruń, który też chce awansować do ekstraklasy, łodzianki czekać będzie znacznie trudniejsza przeprawa.

 

Oczywiście, życzymy podopiecznym trenera Pasińskiego , aby znalazły się w krajowej elicie i zdołały nawiązać do szczytnych tradycji w kobiecej siatkówce swych poprzedniczek ze Startu, ŁKS i Chojeńskiego KS.

źródło: Express Ilustrowany, naszemiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved