Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Igor Prielożny: BKS walczy o mistrzostwo

Igor Prielożny: BKS walczy o mistrzostwo

fot. archiwum

W turnieju w Jarocinie siatkarki z Bielska-Białej nie dały wielkich szans rywalkom pewnie wygrywając wszystkie mecze. W wywiadzie dla Reprezentacja.net Igor Prielożny zapowiedział, że głównym celem zespołu jest tytuł mistrza Polski.

Superpuchar Polski trafił w ręce siatkarek z Piły. W Jarocinie pewne zwycięstwo odniosły natomiast zawodniczki BKS-u Aluprofu Bielsko-Biała. Podopieczne Igora Prielożnego swoim zwycięstwem sprawiły mu dużą radość. Trener jest jednak umiarkowanym optymistą.

 

Nie chcę przeceniać tego turnieju. Oczywiście cieszy mnie wygrana, szczególnie z tego powodu, że trzeba było wygrać ostatni mecz, żeby odnieść zwycięstwo w całym turnieju – stwierdził szkoleniowiec. 

Najgroźniejszym rywalem bielskiej drużyny był Farmutil Piła , który jednak na jarocińskim parkiecie dwukrotnie musiał uznać wyższość rywalek.

 

Dwa razy pokonaliśmy 3:0 Piłę, co nas bardzo podbudowuje. Aczkolwiek był to tylko turniej towarzyski, dlatego jego znaczenie nie jest zbyt wielkie – ocenia Słowak.

 

Bielszczanki wygrały pewnie, jednak ich postawa na parkiecie pozostawiała jeszcze sporo do życzenia, o czym nie zapomina również trener.

 

Zdecydowanie jest jeszcze nad czym pracować. Brakuje dokładności, zgrania formacji blok – obrona, rozgrywająca – atakująca w różnych ustawieniach. Mimo pewnego zwycięstwa w tym turnieju mamy jeszcze wiele pracy przed sobą. Wiemy o tym, że musimy jeszcze sporo zrobić, żeby ten zespół grał naprawdę dobrze.

 

W zeszłym sezonie siatkarkom BKS-u nie udało się zrealizować postawionych celów. Co jest ich celem w tym sezonie?

 

Cała czołówka musi sobie stawiać przed sezonem ten sam cel – przede wszystkim trzeba zająć dobre miejsce przed play offami. Później bardzo ważne będzie, aby wszystkie zawodniczki były zdrowe i optymalnie przygotowane. Przydałaby się jeszcze odrobina szczęścia. Jeżeli szczęście będzie nam sprzyjać to myślę, że powinniśmy wywalczyć mistrzostwo Polski – ocenia szkoleniowiec bielskiej drużyny.

 

Rozmawiała Renata Respondek – Reprezentacja.net

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved