Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Grzyb: Będziemy walczyć na całego

Wojciech Grzyb: Będziemy walczyć na całego

Na czwartym miejscu zakończyli udział w III Memoriale Zdzisława Ambroziaka zawodnicy AZS Olsztyn. Po piątkowym zwycięstwie nad Treflem Gdańsk 3:1 przyszły przegrane tie breaki z Resovią i akademikami z Częstochowy.

Na razie jesteśmy na „turniejowym” etapie przygotowań do ligi. Sprawdzamy różne warianty, staramy się realizować pewne założenia taktyczne – mówił po spotkaniu o trzecie miejsce Wojciech Grzyb. Olsztyński środkowy podkreślał nieocenioną rolę szkoleniową podobnych rozgrywek. – Na memoriale na pewno nie zrealizowaliśmy wszystkich założeń jako drużyna, szczególnie jeśli chodzi o blok. Po tych spotkaniach będziemy mieli sporo materiału, żeby poprawić pewne elementy, żeby nasza gra wyglądała jak najlepiej.

Po niedawnych zawirowaniach wokół zespołu z Olsztyna widać było niezwykłą mobilizację w drużynie. Mimo rotacji w składzie akademików zespół pokazał się z niezłej strony i ambitnie walczył o każdą piłkę. – Cieszy to, że niezależnie od zestawienia, które pojawia się na boisku, potrafimy walczyć, zostawiamy serce na boisku. I to jest na razie najważniejsze. Oczywiście, że chcielibyśmy wygrywać, niestety nie udało się. Musimy się zadowolić tym, że walczyliśmy i liczyć na to, że w przyszłości takie działania przyniosą nam sukces.Pełniący rolę kapitana Grzyb zwracał uwagę, jak ważna jest w tej chwili dobra atmosfera w zespole. Widać to było szczególnie w dwóch ostatnich meczach, kiedy to zawodnicy głośno dopingowali się nawzajem, a kwadrat rezerwowych brał aktywny udział w kibicowaniu. – Staramy się mobilizować nawzajem podczas meczu, mamy nadzieję, że to przyciągnie sponsorów… – ze śmiechem opowiadał zawodnik. – Chcielibyśmy, żeby atmosfera na boisku i w kwadracie była jak najlepsza. Wtedy lepiej się gra, łatwiej się walczy. I to chyba jest klucz dla nas.

Olsztynian za tydzień czekają jeszcze sparingi w Gdańsku. Będzie to dla nich ostatni sprawdzian przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych. – W meczach z Treflem chcielibyśmy poprawić to, co nie wyszło nam tutaj. Przede wszystkim musimy wyjść i zagrać jak najlepszą siatkówkę, zrobić jak najlepszą atmosferę. Jeśli przy okazji uda się wygrać, to super.

Nie jest jasne, czego możemy oczekiwać od zawodników z Warmii w zbliżającym się sezonie ligowym. Sytuacja kryzysowa w AZS-ie wydaje się być zażegnana, ale wciąż nie jest komfortowa dla graczy z Olsztyna. – Na razie ciężko mi powiedzieć, jakie cele stawia sobie AZS w tym sezonie. Włodarze klubu też nie sprecyzowali jeszcze swoich oczekiwań wobec zespołu – przyznaje Grzyb. – Póki co doszliśmy do porozumienia, chociaż jeszcze nie wszystkie sprawy techniczne są dopięte. Myślę, że naszym celem w rozgrywkach, podobnie jak większości zespołów, będzie wyjście na parkiet z myślą o zwycięstwie. Zdajemy sobie sprawę, że to nie zawsze się będzie udawało, ponieważ liga w tym roku będzie bardzo silna. Natomiast na pewno będziemy walczyć na całego w każdym meczu – w imieniu olsztynian obiecał kibicom Wojtek Grzyb.

* Katarzyna Walczok – Strefa Siatkówki

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved