Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Strefowe podsumowanie 2. kolejki Ere Divisie Dames

Strefowe podsumowanie 2. kolejki Ere Divisie Dames

Druga kolejka belgijskiej ekstraklasy kobiet przebiegła pod dyktando faworytów. Swoje mecze bez straty seta wygrały siatkarki Asterix Kieldrecht i Dauphines Charleroi. Udanie rozgrywki zaczęły też zawodniczki VDK Dames.

Bez problemu w ubiegły weekend swoje spotkanie wygrały obrończynie złotego medalu – siatkarki Asterix Kieldrecht. Mistrzynie Belgii w trzech szybkich setach pokonały słabo póki co prezentującą się drużynę Gea Zoersel. Tym samym liderki są jedną z dwóch drużyn, które w lidze nie oddały rywalkom nawet seta.

Drugą z ekip bez straty partii jest drużyna Dauphines Charleroi, która równie gładko jak liderki uporała się z VC Mosan Yvoir. Szósta drużyna ubiegłych rozgrywek prezentuje się bardzo dobrze i wygląda na to, że w tym sezonie ma większe apetyty. Natomiast drużyna VC Mosan Yvoir nie wygrała jeszcze seta w tym sezonie, a w przyszłym tygodniu zmierzy się z Richa Michelbeke i trudno będzie tą passę przełamać.

Najciekawiej zapowiadało się w tej kolejce spotkanie 7senses Zandhoven – Datovoc Tongeren, piata i trzecia drużyna zeszłego sezonu odmiennie rozpoczęły rozgrywki. Zandhoven wygrało pewnie swój mecz, natomiast Tongeren poległo w Charleroi. Zawodniczki Datovoc jednak przystąpiły do gry bardzo skoncentrowane i wywiozły z Zandhoven trzy punkty.

Udanie rozgrywki zainaugurowała drużyna VDK Dames. Siatkarki, które w poprzedniej kolejce pauzowały, pewnie pokonały VC Oudegem 3:1. Tylko w drugim secie wicemistrzynie Belgii pozwoliły sobie na dekocentrację i oddanie partii rywalkom. W pozostałych odsłonach ich przewaga była bezdyskusyjna.

W konfrontacji beniaminków wyraźnie lepsze okazały się siatkarki Vlaams Beloftenteam, które pokonały 3:0 Hermes Oostende. Przyjezdne podchodziły do meczu w lepszych humorach, bowiem na inaugurację pokonały Gea Zoersel. Gospodyń nie załamała jednak wkalkulowana porażka z Asterix. Zagrały zdecydowanie lepiej od gości i po trzech setach cieszyły się z trzech punktów.